Alaves na remis z Atletico

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.10.2019 20:51

Alvaro Morata  |  fot.Grzegorz Wajda

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze wtorkowe spotkanie 11. kolejki La Liga. Deportivo Alaves przed własną publicznością zremisowało 1:1 z faworyzowanym Atletico Madryt.

Atletico przystępowało do wtorkowego spotkania w roli faworyta, ale nie mogło sobie pozwolić na zlekceważenie rywala, który w ostatnim czasie bardzo dobrze spisywał się przed własną publicznością.

W pierwszej połowie kibice, którzy zasiedli na trybunach Estadio de Mendizorroza nie obejrzeli jednak ani jednego gola.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 70. minucie. Wówczas podopieczni Diego Simeone przeprowadzili świetną akcję. Po prostopadłym podaniu Angela Correi, w sytuacji sam na sam z bramkarzem do siatki trafił Alvaro Morata.

Ambitnie grające Alaves siedem minut przed końcem meczu doprowadziło do wyrównania. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się wówczas Lucas Perez. Oblak nie miał w tej sytuacji żadnych szans na skuteczną interwencję.

Deportivo Alaves – Atletico Madryt 1:1 (0:0)

0:1 Morata 70'
1:1 Lucas Perez 83'

Alaves – Mubarak, Laguardia, Garcia
Atletico – Llorente, Felipe, Hermoso

Alaves: Pacheco – Martin, Laguardia, Magallan, Duarte – Aleix Vidal, Garcia, Mubarak (76' Burke), Rioja – Lucas Perez, Joselu (89' Pina)

Atletico: Oblak – Arias, Felipe, Hermoso, Lodi – Saul Niguez, Herrera (60' Morata), Llorente (46' Partey), Lemar – Diego Costa (68' Koke), Correa

Komentarze | 6 komentarzy

Brahimi | 29.10.2019 20:56

I fajnie, Granada lider i jeszcze trochę pobędzie w ścisłej czołówce ligi

FCHollywood | 29.10.2019 20:57

Co tu dużo pisać: 11 spotkań, 11 goli. To wiele mówi.

Krax | 29.10.2019 21:34

Simeone zmianami po przerwie przyznał się do błędu jakim było wystawienie w środku pola Llorente i Herery. Myślę, że to za drastyczna zmiana dla taktyki Diego, w której te pozycje co by nie mówić są najważniejsze. Rozumiem jeszcze gdyby wystawił jednego z nich, ale dwóch?? To nie mogło się udać. I właściwie to nie wina tych chłopaków, oni przecież mają rozegrane w tym sezonie dopiero gdzieś około 200 minut! a mamy 11 kolejke plus dochodzi LM. Więc jeśli ktoś tu jest winny, że nie są ograni to jest nim sam Simeone. Do tego dochodzi Costa, który kompletnie nie ma formy i mieliśmy w ofensywie co mieliśmy. Za to po Moracie widać zupełnie coś innego, facet jest w formie, a akcja bramkowa była naprawdę fajna. Co najważniejsze brali w niej udział chyba wszyscy zawodnicy wchodzący z ławki, a więc Diego miał nosa lub po prostu naprawił błędy. Correa kolejna asysta i chyba można powiedzieć, że nareszcie pokazuje to czego od niego oczekiwano.
Jeszcze jeśli chodzi o Morate, to jestem ciekawy czy dostanie powołanie na listopadową kadrę, bo według mnie obecnie na to zasługuje, a ktoś taki jak Alvaro na pewno się tej reprezentacji przyda i wprowadzi trochę różnorodności wśród napastników.

PS. Jeżeli chcesz strzelić bramkę Oblakowi, to musisz to zrobić tak jak Lucas Perez, innej opcji nie ma :)

dalmare | 29.10.2019 22:23

Kosztowna strata, imo błędny taktycznie mecz. Godzina przeznaczona dla rotowanego (przed Sevillą i Leverkusen) składu wykazała tylko że nie ma ucieczki od zajeżdżania obecnie podstawowych. Dopiero z Moratą, Koke i Parteyem na boisku mają z kim rozegrać Correa i Saul, dotąd obecni lecz niemogący się wykazać.
Zbyt póżno Atletico przechodzi w tryb ofensywny, pierwsza godzina denerwujący brak utrzymywania piłki; gdy następuje korekta składu Correa z Moratą dwukrotnie atakują bramkę lecz Carlos Perez oddaje bajeczny strzał zza 16ki, i nie ma już czasu.
23 faule gospodarzy.

dalmare | 29.10.2019 22:26

*Lucas Perez

Joker | 29.10.2019 23:47

Widać, że Morata jest ostatnio w lepszej dyspozycji i aż dziwne, że nie wyszedł od początku, za to Costa który gra fatalnie dostaje tyle szans. Fajnie za to, że dyspozycja Correi została doceniona kolejnym występem...

Ogólnie dyspozycja Atletico bardzo chwiejna, jak nie uda się zachować czystego konta to jest problem z odniesieniem zwycięstwa, choć dziś trudno było to czyste konto zachować przy takim strzale jak ten Lucasa, coś pięknego. Lucas odzyskał świetną formę po dość kiepskim pobycie w Anglii.