LM: Deklasacja na Bernabeu. Rodrygo z hat-trickiem!

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaMistrzow.goal.pl  |  06.11.2019 22:56

Karim Benzema  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Ostre strzelanie urządzili sobie dzisiaj piłkarze Realu Madryt, którzy zdemolowali na Santiago Bernabeu Galatasaray aż 6:0 (4:0). Bohaterem rywalizacji z ekipą ze Stambułu został młodziutki Brazylijczyk Rodrygo, który skompletował hat-tricka. Dwa gole dołożył Karim Benzema, a jednego Sergio Ramos.

Po bezbramkowym remisie z Realem Betis, Zinedine Zidane dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce Królewskich - miejsca Mendy'ego i Modricia zajęli Marcelo i Valverde. Czterech piłkarzy po ograniu Rizesporu wymienił za to trener Terim - Calik, Ozbayrakli, Bayram i Mor zostali zastąpieni przez Marcao, Mariano, N'Zonziego i Feghouliego.

Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla Królewskich - bohaterem pierwszych minut rywalizacji na Santiago Bernabeu był Rodrygo, który w siedem minut ustrzelił dublet. 18-latek dwukrotnie wykorzystał dogranie swojego rodaka, Marcelo z lewej flanki - Rodrygo najpierw uderzył płasko w kierunku dalszego słupka, a później celnie główkował.

W 14. minucie było już 3:0 - Kroos został sfaulowany przez N'Zonziego, a jedenastkę w bardzo pewny sposób wykorzystał Ramos. Na kolejne emocje trzeba było poczekać do 45 minuty - fatalny błąd popełnił Nagatomo, który zagrał wprost pod nogi Rodrygo. Brazylijczyk wyłożył futbolówkę do Benzemy, a Francuz nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Muslery.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację po zmianie stron trzeba było poczekać ponad dwadzieścia minut - płaski strzał Kroosa zza linii pola karnego odbił Muslera, a dobijający Benzema nie trafił czysto w piłkę. W 75. minucie z piłką w polu karnym znów znalazł się Benzema, ale uderzenie z ostrego kąta zdołał odbić Muslera.

Trzy minuty później, doskonałą okazję na zdobycie bramki honorowej dla gości miał Lemina, ale Gabończyk z bliskiej odległości nie dał rady pokonać głową bramkarza Realu. Dziewięć minut przed końcem, Los Blancos dołożyli piątą bramkę - piłkę wzdłuż linii piątego metra dograł Carvajal, a dublet ustrzelił Benzema.

Kiedy wydawało się, że spotkanie na Santiago Bernabeu zakończy się manitą, Królewscy zdołali podwyższyć prowadzenie na 6:0. Benzema doskonale dograł w pole karne do Rodrygo, a Brazylijczyk skompletował hat-tricka trącając futbolówkę obok próbującego interweniować Muslery.

Real Madryt - Galatasaray SK 6:0 (4:0)

1:0 Rodrygo 4'
2:0 Rodrygo 7'
3:0 Ramos (k.) 14'
4:0 Benzema 45'
5:0 Benzema 81'
6:0 Rodrygo 90+3'

Valverde - N'Zonzi, Babel

Real: Courtois - Marcelo (42' Mendy), Varane, Ramos, Carvajal - Valverde, Casemiro (60' Modrić), Kroos - Hazard (68' Isco), Benzema, Rodrygo

Galatasaray: Muslera - Nagatomo (88' Buyuk), Marcao, Luyindama, Mariano - Lemina, N'Zonzi (46' Bayram), Seri - Babel, Andone (46' Donk), Feghouli