LM: Deklasacja na Bernabeu. Rodrygo z hat-trickiem!

Karim Benzema

Ostre strzelanie urządzili sobie dzisiaj piłkarze Realu Madryt, którzy zdemolowali na Santiago Bernabeu Galatasaray aż 6:0 (4:0). Bohaterem rywalizacji z ekipą ze Stambułu został młodziutki Brazylijczyk Rodrygo, który skompletował hat-tricka. Dwa gole dołożył Karim Benzema, a jednego Sergio Ramos.

Po bezbramkowym remisie z Realem Betis, Zinedine Zidane dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce Królewskich – miejsca Mendy’ego i Modricia zajęli Marcelo i Valverde. Czterech piłkarzy po ograniu Rizesporu wymienił za to trener Terim – Calik, Ozbayrakli, Bayram i Mor zostali zastąpieni przez Marcao, Mariano, N’Zonziego i Feghouliego.

Spotkanie fantastycznie rozpoczęło się dla Królewskich – bohaterem pierwszych minut rywalizacji na Santiago Bernabeu był Rodrygo, który w siedem minut ustrzelił dublet. 18-latek dwukrotnie wykorzystał dogranie swojego rodaka, Marcelo z lewej flanki – Rodrygo najpierw uderzył płasko w kierunku dalszego słupka, a później celnie główkował.

W 14. minucie było już 3:0 – Kroos został sfaulowany przez N’Zonziego, a jedenastkę w bardzo pewny sposób wykorzystał Ramos. Na kolejne emocje trzeba było poczekać do 45 minuty – fatalny błąd popełnił Nagatomo, który zagrał wprost pod nogi Rodrygo. Brazylijczyk wyłożył futbolówkę do Benzemy, a Francuz nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Muslery.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację po zmianie stron trzeba było poczekać ponad dwadzieścia minut – płaski strzał Kroosa zza linii pola karnego odbił Muslera, a dobijający Benzema nie trafił czysto w piłkę. W 75. minucie z piłką w polu karnym znów znalazł się Benzema, ale uderzenie z ostrego kąta zdołał odbić Muslera.

Trzy minuty później, doskonałą okazję na zdobycie bramki honorowej dla gości miał Lemina, ale Gabończyk z bliskiej odległości nie dał rady pokonać głową bramkarza Realu. Dziewięć minut przed końcem, Los Blancos dołożyli piątą bramkę – piłkę wzdłuż linii piątego metra dograł Carvajal, a dublet ustrzelił Benzema.

Kiedy wydawało się, że spotkanie na Santiago Bernabeu zakończy się manitą, Królewscy zdołali podwyższyć prowadzenie na 6:0. Benzema doskonale dograł w pole karne do Rodrygo, a Brazylijczyk skompletował hat-tricka trącając futbolówkę obok próbującego interweniować Muslery.

Real Madryt – Galatasaray SK 6:0 (4:0)

1:0 Rodrygo 4′
2:0 Rodrygo 7′
3:0 Ramos (k.) 14′
4:0 Benzema 45′
5:0 Benzema 81′
6:0 Rodrygo 90+3′

Valverde – N’Zonzi, Babel

Real: Courtois – Marcelo (42′ Mendy), Varane, Ramos, Carvajal – Valverde, Casemiro (60′ Modrić), Kroos – Hazard (68′ Isco), Benzema, Rodrygo

Galatasaray: Muslera – Nagatomo (88′ Buyuk), Marcao, Luyindama, Mariano – Lemina, N’Zonzi (46′ Bayram), Seri – Babel, Andone (46′ Donk), Feghouli