LM: Aptekarze wygrali z Atletico

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  06.11.2019 22:56

Piłka Ligi Europejskiej  |  fot. adidas

Bayer Leverkusen pokonał w roli gospodarza Atletico Madryt w spotkaniu grupy D fazy grupowej Ligi Mistrzów. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Niemiec cały czas liczy się w grze, aby wiosną przyszłego roku grać nadal w europejskich pucharach.

W zupełnie innym położeniu są obie drużyny w swoich rodzimych ligach. O ile zawodnicy Aptekarzy błąkają się w środku tabeli Bundesligi, to team ze stolicy Hiszpanii cały czas stara się dotrzymać kroku najlepszym w La Liga, tracąc aktualnie do lidera rozgrywek zaledwie punkt.

Sytuacja na krajowym podwórku nie miała jednak przełożenia na to, co działo się w środowy wieczór na Bay Arena. W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji zespołem wyraźnie lepszym był Bayer, który był bardziej niebezpieczny w swoich sytuacjach i ostatecznie nawet zdołał objąć prowadzenie.

Bramkę dla teamu z Leverkusen zdobył w 41. minucie Thomas Partey, kierując futbolówkę do własnej bramki po niezwykłym zamieszaniu we własnym polu karnym. Jednocześnie na przerwę w lepszych nastrojach udała się ekipa z Bundesligi.

W drugiej odsłonie Aptekarze zdołali podwyższyć prowadzenie na 2:0 już w 55. minucie. Gola na 2:0 dla Bayeru strzelił Kevin Volland, popisując się celnym uderzeniem z mniej więcej 13 metrów. Tym samym ekipa z Niemiec zrobiła milowy krok w kierunku wygranej.

W doliczonym czasie spotkania kontaktową bramkę dla teamu ze stolicy Hiszpanii zdobył Alvaro Morata, ale to było wszystko, na co było stać Atletico w środowy wieczór. Tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w tej edycji elitarnych rozgrywek wywalczył Bayer.

Bayer Leverkusen - Atletico Madryt 2:1 (1:0)

Atletico: Amiri 84'

Bayer (4-4-2): Hrádecky – Weiser, Tah, Bender, Wendell (81' P. Retsos), Bellarabi, Aranguiz (64' Baumgartlinger), Demirbay, Amiri, Volland, Havertz (88' Dragović)

Atletico (4-4-2): Cloud - Arias, Felipe, Hermoso, Lodi (52' Lemar), Á. Correa (70' H. Herrera), Partey, Koke, Saul Níguez, Morata, D. Costa (61' Vitolo).

Sędzia główny: Damir Skomina (Słowenia)

Komentarze | 17 komentarzy

ewmar12 | 06.11.2019 22:59

w pore spodziewalem sie takiego wyniku z juve a tym bardziej pewnych 3 ptk z lokomotivem i teraz awans byl by na wyciagnieci reki teraz raczej walka o LE

Solaris1990 | 06.11.2019 23:02

LE jest mozliwa wygrac z lokomotiv i moze pkt z Juventusem. Zobaczymy. Ale cieszy zwycieztwo i morale do góry napewno pójdą. Przydadzą sie na lige

JerryF | 06.11.2019 23:24

Przegrana z Bayerem nie moze dziwic, solidna druzyna, ale juz przewaga jaka Aptekarze mieli w tym meczu, nie liczac koncowych minut, mocno mnie zdziwila. 3:0 bylo juz blisko.

W takim stylu, jesli Atletico przegra w Turynie, a Bayer wygra z Loko to kwestia drugiego miejsca w grupie bedzie jeszcze otwarta. Tym bardziej, że znajac Juve, pewnie zupelnie odpuszcza wyjazd do Leverkusen.

dalmare | 06.11.2019 23:30

Atletico: Przychwyceni w głębokim dole formy przez dysponowanych i zdeterminowanych Niemców, oddają w złym stylu 1szą połowę, 1szą godzinę; grę Atletich cech uje zupełny brak utrzymania piłki(ściśle: rywale wyrywają im piłkę) zatem niemożność stworzenia akcji, zaś Niemcy gnębią ich lawiną rożnych.
Defensywa Atletico to przeszłość, stracone gole nie powinny zaistnieć. Atakują mając resztki czasu, napięcie rodzi awanturę 20tu ludzi w 16ce Atletich, kartki i strata minut. Moracie udaje się  skrócić dystans do 2-1 w czasie dodanym, każda bramka może się przydać.

Joker | 06.11.2019 23:33

Kuriozalny samobój Thomasa :) rzadko się coś takiego zdarza, aby wybijając piłkę głową z kilkunastu metrów trafić nią do własnej siatki :)

Trochę zerkałem na ten mecz, i na pewno do jakiejś 60 minuty był to najlepszy Bayer w sezonie, nawet w defensywie był beton czego po Aptekarzach trudno się spodziewać :) no ale im bliżej końca meczu, po niezłych zmianach Atletico mocno przycisnęło i  gdyby nie Hradecky skończyłoby się tak jak zwykle... Imponującą serię podtrzymał Morata (rzadko mu się takie serię zdarzają, nie wiem czy nie pierwsza taka w karierze), aczkolwiek chwilę po kontaktowym golu zmarnował setkę na 2:2...

Bayer na pewno poprawił swoją sytuację w grupie i może dość realnie liczyć na LE, ale nie mogą przegrać w Moskwie co takie łatwe nie będzie, remis natomiast spowoduje iż w ostatniej kolejce Bayer będzie musiał u siebie osiągnąć lepszy wynik z Juve niż Lokomotiv w Madrycie.

ewmar12 | 06.11.2019 23:54

dalmare
dysponowanych niemocw? oni sa w dolku nie to co atletico w dodatku wynik powinien byc duzo wyzszy

dalmare | 07.11.2019 00:20

^ byli dysponowani i zdeterminowani, nie obchodzi mnie jacy są kiedy indziej

dalmare | 07.11.2019 01:57

Samobójczy 1-0, i 2-0 po błędzie stopera: bez Godina i Gimeneza przed Oblakiem Atleti stracili część tożsamości.
Po wymuszonych letnich odejściach nowa koncepcja uwzględniała faktor Felixa lecz Atleti muszą obywać się bez niego. Nie dysponując innym napadem niż Costa i Morata z nich musi Cholo wydobywać gole; mimo wielkiego wsparcia nie udaje się to z Costą, natomiast Morata- odbierany postronnie jako miękki, zawodzący przy karnych, chronicznie na spalonym co najwyżej dżoker- z żarliwością wypełnia zadanie. Dziś, przegrywając przy kurczącym się czasie, wraz ze zmianami zespół zagrał na gol Moraty i mimo spalonych i dyspozycji Hradeckiego póżny gol wpadł wreszcie.

yag12 | 07.11.2019 09:14

dalmare
ty nie czytasz swoich wypocin, po prostu je tworzysz, prawda?

RMadridFAN | 07.11.2019 11:56

Spokojnie, nie tylko Ty masz dość tego bełkotu dalmarowej.

Mucha52 | 07.11.2019 14:26

Dalmare tu jakieś wiersze wypisuje :)

dalmare | 07.11.2019 16:42

@yag12, @RMadridFAN, @Mucha52-
-  Co jest błędne w tej analizie? znam ich i uważam że widzę należycie co się wczoraj działo oraz część przyczyn. Wasza ocena jest inna?
Drugą sprawą jest ton waszych uwag. Skąd pogarda dla cudzego komentarza skoro samemu nic nie ma się do powiedzenia?

mad_PD | 07.11.2019 18:54

Atletico obecne jest po prostu słabe, a mimo wszystko są w grze o wszystkie trofea. W LM pomimo porażki to wątpię by nie wyszli z 2 pozycji. W lidze strata 1 punktu to żadna strata. Na wiosnę to może być zupełnie inna ekipa. Liczę na to, bo dziś nie wróżę im sukcesów.

Terminatorxx | 07.11.2019 21:14

Dramatyczny mecz. Najgorsze czego się boję to tego, że zajmiemy 3 miejsce w lidze, wyjdziemy z grupy, a Simeone powie, że super wynik jak na drużynę w której zaszło tyle zmian.

dalmare | 07.11.2019 21:55

Postronny napisze 'po prostu słabi', zainteresowany szuka przyczyn, troll kogoś zaczepi, a byli też unikatowi fani-hejterzy (po remisie z Valencią, w kt. nota bene powinien być karny w dodanym). Forum newsowe, niczym to Rzymskie, miewa różne okresy, chwilowo Campo Vaccino.

Terminatorxx | 07.11.2019 22:38

@dalmare Ciekawe, pod newsem po remisie z Valencią była też osoba co ogląda mecze przez różowe okulary i bełkocze tak, że nie wiadomo do końca o co jej chodzi.

dalmare | 07.11.2019 23:32

^ Zawsze masz prawo zacytować sformułowanie i zapytać o co chodzi. Jeśli będzie to pytanie merytoryczne na pewno wyjaśnię, od tego jest forum. Serio najgorsze czego się boisz to że zajmiesz w lidze 3cie miejsce? nie obawiaj się, to tylko projekcja.