LE: Espanyol rozbił Łudogorec, Góralski z czerwoną kartką

Jacek Góralski

RCD Espanyol pokonał w czwartkowy wieczór Łudogorec Razgrad 6:0 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Ekipa z Katalonii miała ten przywilej, że goście musieli kończyć zawody w osłabieniu. Najpierw w 12. minucie czerwoną kartką ukarany został Rafael Forster, a w 35. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Jacek Góralski.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, znajdując się w strefie spadkowej hiszpańskiej ekstraklasy. Tymczasem przedstawiciel ligi bułgarskiej miał nadzieję na to, że uda im się wygrać swoje trzecie spotkanie w tej edycji fazy grupowej Ligi Europy.

Jednostronny przebiegł miał boj na  RCDE Stadium, gdzie od pierwszej minuty w szeregach gości grał były zawodnik Jagiellonii Białystok w osobie Góralskiego. Tymczasem na ławce rezerwowych zawody zaczął Jakub Świerczok. Polacy nie mieli jednak powodów do zadowolenia po ostatnim gwizdku sędziego.

Team z Katalonii już do przerwy wypracował sobie trzybramkowe prowadzenie, co było następstwem trafień Oscara Melendo, Diego Lopeza i Matiasa Vargasa. Warto zaznaczyć, że Espanyol miał o tyle łatwiejsze zadanie, że rywal już od 35 minuty grał w dziewiątkę.

Po zmianie stron przedstawiciel hiszpańskiej ekstraklasy wykorzystał atut gry w przewadze, dokładając rywalom trzy kolejne bramki. W drugiej części gry do siatki rywali trafiali: Victor Campuzano, Adria Pedrosa oraz Facundo Ferreyra. Espanyol wygrał zatem 6:0, będąc tym samym liderem grupy H.

RCD Espanyol – Łudogorec Razgrad 6:0 (3:0)

1:0 Melendo 5′