Trzy rzuty karne i wygrana Mallorki

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  10.11.2019 14:04

Piłkarze wracają na boiska!
W niedzielnym starciu w ramach 13. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy RCD Mallorca pokonała Villarreal CF 3:1. Tym samym team Vicente Moreno zanotował swoje czwarte zwycięstwo w tej kampanii.

Mecz na przełamanie miał miejsce na Iberostar Estadi, gdzie gospodarze chcieli przerwać passę trzech spotkań bez wygranej. Z kolei goście liczyli na powrót na zwycięski szlak po dwóch meczach bez sięgnięcia po pełną pulę.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Mallorca zdołała sobie wypracować dwubramkową zaliczkę. Ciekawostką jest fakt, że oba gole padły po skutecznie egzekwowanych rzutach karnych. Pierwsze trafienie zaliczył Lago Junior, z kolei bramkę na 2:0 zdobył Dani Rodriguez.

Po zmianie stron arbiter zawodów podyktował kolejną "jedenastkę", którą na gola zamienił Santi Cazorla, ale gol kontaktowany to było wszystko, na co było stać Villarreal w niedzielne popołudnie. Tymczasem w 53. minucie efektownym uderzeniem sprzed pola karnego wynik meczu ustalił Takefusa Kubo.

RCD Mallorca - Villarreal CF 3:1 (2:0)

1:0 Lago Junior 13' (k.)
2:0 Rodriguez 24' (k.)
2:1 Cazorla 49' (k.)