REKLAMA
REKLAMA

Rakitić: Jest mi smutno

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  12.11.2019 21:17
Rakitić: Jest mi smutno

Ivan Rakitić  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Ivan Rakitić nie kryje rozczarowania swoją obecną sytuacją w Barcelonie. Reprezentant Chorwacji nie może liczyć w tym sezonie na występy w drużynie prowadzonej przez Ernesto Valverde i dał do zrozumienia, że nie zaakceptuje takiej sytuacji przez dłuższy czas.

- Jak mogę się dobrze bawić? Grając w piłkę – powiedział 31-latek. – Jak czuje się moja córeczka, gdy zabierzesz jej zabawkę? Jest smutna. Cóż, ja czuję się tak samo. Zabrali mi piłkę i jest mi smutno.

- Rozumiem i szanuję decyzję trenera, klubu czy kogokolwiek innego, ale myślę, że wiele dałem od siebie przez te pięć lat. Chcę dalej grać, to jest dla mnie najważniejsze. Mogę się bawić tylko wtedy, gdy gram – kontynuował.

- Mam 31 lat, a nie 38. Czuję się jakbym był w najlepszym wieku – dodał.

Niewykluczone, że Rakitić już w styczniu zmieni barwy klubowe. Od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami do Włoch.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

sztEFFEn | 13.11.2019 12:20

Czy ktoś obeznany może się wypowiedzieć?
Nie chce mi się wierzyć, że Chorwat aż tak się opuścił sportowo. To wciąż względnie "młody" zawodnik. Czy może widzimisię Valverde? Z przyjemnością przywitałbym drugiego Ivana w Monachium, bo choć na pozycji ŚP mamy wielu, to jednak Rakitić miałby pewny plac.

KapitanFCB | 13.11.2019 18:07

Po prostu jest słabszy od Arthura De Jonga Busquetsa i Vidala.Mamy obecnie chyba najmocniejsza pomoc na świecie ,więc nic dziwnego ,że gracze klasy Ivana są rezerwowymi.

Joker | 13.11.2019 19:44

sztEFFEn
Valverde jest tak bezjajeczny, że jak go krytykowano, iż wystawia Ivana w każdym meczu co by się nie działo, to chyba wymyślił teraz, że jak Rakitic nie będzie grał prawie wcale to będzie od razu lepiej :) a tu nikomu nie chodziło o to, aby Rakitic nie grał wcale, tylko żeby obowiązywała go rotacja jak wszystkich, no a teraz wygląda to tak, że jest w kolejce do gry jest mniej więcej 5 czy 6,a przed nim są de Jong (trzeba jednak oddać, że Holender jest po prostu lepszy), Arthur (duży postęp zrobił Brazylijczyk, że w sumie nie dziwne że gra więcej), Busquets (Sergio akurat mógłby grać mniej kosztem Ivana), Vidal (ma swoje inne od innych atuty, więc tu też trudno mieć pretensje że gra więcej) i Roberto (dla mnie on na boku obrony daje więcej, bo w środku pola jest nijaki, i tu też wolałbym Rakiticia widzieć zamiast Roberto).

Reasumując Chorwat na pewno trochę obniżył loty, ale nie aż tak aby go w ten sposób marginalizować, bo czasem nawet jak wejdzie na te kilka czy kilkanaście minut pokazuje dużo jakości i widać, że ma chęć pokazania się, a potem w następnym meczu cały spędza na ławce, a więc trudno aby był w wybitnej formie.

sztEFFEn | 13.11.2019 23:07

Dzięki Joker za konkretną odpowiedź.
Po tym co przeczytałem, to Valverde to chyba nie do końca poważny facet. Każdy z wymienionych pomocników ma swoje atuty, ale trudno się dziwić, że jedni są w dużo lepszej formie od innych skoro niektórych rotacja nie obejmuje. Ivan za dużo zrobił dla Barcy by go tak traktować.

Real Madridista | 14.11.2019 08:38

Wydaje się, że dla Rakiety najlepszym wyjściem byłaby zmiana barw i to już w zimie mając na uwadze zbliżające się ME.
A z drugiej strony ciągle jeszcze można na nim zarobić niezłe pieniądze, więc potencjalni nabywcy mogliby go z Barcy wyciągnąć...
Pzdr.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy