El. Euro 2020: Wieczór debiutantów, Hiszpania gromi Maltę.

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  15.11.2019 22:33

Alvaro Morata  |  fot. Grzegorz Wajda

Siódme zwycięstwo w eliminacjach do Euro 2020 odnieśli dziś reprezentaci Hiszpanii, którzy gromiąc w Cadiz Maltę 7:0 zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie F. Kapitalne debiuty w barwach La Furia Roja zaliczyli Pau Torres i Dani Olmo, którzy potrzebowali odpowiednio dwóch i trzech minut, by zdobyć swoje debiutanckie gole. Na listę strzelców wpisali się także Morata, Cazorla (dla którego było to pierwsze trafienie w kadrze od czterech lat), Sarabia, Moreno oraz Jesus Navas.

Czego można było się spodziewać, od pierwszych minut sporą przewagę na murawie osiągnęli piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego - jako pierwszy, w piątej minucie, przed szansą stanął Sergio Ramos, którego uderzenie głową minęło światło bramki. Niespełna kwadrans później w dogodnej sytuacji znalazł się Bernat, ale tym razem skutecznie interweniował Bonello.

W 23. minucie, kibice na trybunach obiektu w Cadiz mogli obejrzeć pierwszego gola - piłkę głową zgrał Moreno, a z najbliższej odległości, na raty, futbolówkę do bramki wpakował Morata. Cztery minuty przed przerwą było już 2:0, a za bramkę "odpowiedzialny" był duet piłkarzy Villarreal - drugą asystę zaliczył Moreno, który dograł do Cazorli, a były zawodnik Arsenalu w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył swojego pierwszego gola w kadrze po czterech latach przerwy.

Niespełna kwadrans po zmianie stron, Maltańczycy wykazali się nie lada poświęceniem w obronie - najpierw groźną próbę Gerarda Moreno odbił Bonello, natomiast dobitkę Sarabii wybił ofiarnie interweniujący na linii bramkowej Caruana.

W 60. minucie na murawie pojawił się Pau Torres, który potrzebował zaledwie dwóch minut, by w swoim debiucie wpisać się na listę strzelców - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przedłużył Alcacer, a Torres skierował klatką piersiową futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.

Kilkadziesiąt sekund później było już 4:0, po tym jak szybką kontrę gospodarzy strzałem pod poprzeczkę wykończył Sarabia. W 66. minucie na murawie pojawił się kolejny debiutant, Dani Olmo - 21-latek z Dinama Zagrzeb wyraźnie pozazdrościł Torresowi i swój bramkowy dorobek w barwach Hiszpanii otworzył po... trzech minutach, który po asyście Thiago Alcantary "objechał" bramkarza i trafił do pustej siatki.

La Furia Roja nie miała zamiaru na tym poprzestać i w 71. minucie futbolówka znów znalazła się w maltańskiej bramce - tym razem piłkę wzdłuż linii piątego metra zgrał Bernat, a Moreno tylko odpowiednio dostawił stopę. Wynik ustalony został na pięć minut przed końcem przez Jesusa Navasa, który świetnie przymierzył zza pola karnego.