Bilbao z trzema oczkami

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.12.2019 15:50

Zawodnicy Bilbao - w meczu hiszpańskiej ekstraklasy - wygrali z Granadą 2:0. Bramki dla triumfatorów zdobywali Raul Garcia i Berchiche.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze gospodarzy objęli prowadzenie na kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Wtedy to pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Raul Garcia, który uderzył w swoją lewą stronę. Bramkarz nawet nie drgnął i chyba liczył na to, iż strzał będzie w środek. Tak się jednak nie stało i Baskowie do przerwy prowadzili jednym trafieniem.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 83. minuty. Jak padła bramka? Lopez wypatrzył w polu karnym Berchiche, a ten skierował piłkę do siatki rywali.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze zainkasowali komplet punktów.

Jak przedstawia się sytuacja obu klubów w ligowej tabeli? Gospodarze w tym momencie są na piątej lokacie. Do tej pory Baskowie zgromadzili 26 punktów. Goście zajmują dziewiąte miejsce. Mają 21 punktów. Należy dodać, że zawodnicy Granady nie wygrali ligowego spotkania od 27 października.

Bilbao - Granada 2:0 (1:0)

1:0 Raul Garcia 41' (k.)
2:0 Berchiche 83'