Wysoka wygrana Getafe

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.12.2019 20:26

Ostre strzelanie urządzili sobie dzisiaj piłkarze Getafe, którzy w meczu 15. kolejki hiszpańskiej La Liga rozgromili przed własną publicznością Levante. Na skąpanym w deszczu Coliseum Alfonso Perez bramki zaczęły padać dopiero po przerwie - do bramki strzeżonej przez Fernandeza trafiali Cabrera, Molina, Angel oraz Timor.

W porównaniu do ostatniego ligowego meczu, trener Bordalas dokonał czterech zmian - miejsca Dakonama, Miramontesa, Arambarriego i Maty zajęli Nyom, Etxeita, Timor oraz Molina. Także czterech zawodników po ograniu Mallorki wymienił trener Lopez - zamiast Postigo, Campany, Melero i Rogera mogliśmy oglądać Duarte, Bardhiego, Vukcevicia i Rochinę.

Już w drugiej minucie gry, futbolówka znalazła się w bramce Getafe, ale gol Moralesa nie został uznany z powodu spalonego. Dziesięć minut później, akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, gdzie z uderzeniem Maksimovicia poradził sobie Fernandez. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy spróbowali jeszcze goście, ale Soria doskonale wybronił uderzenie głową Rochiny.

Dziesięć minut po zmianie stron, gospodarze objęli prowadzenie - po dośrodkowaniu Jasona z rzutu rożnego, celny strzał głową oddał Cabrera. Sześć minut później było już 2:0 - arbiter podyktował rzut karny po faulu Rubena Vezo, a decyzja potwierdzona została po wideoweryfikacji (badano, czy piłka nie opuściła podczas akcji boiska). Jedenastkę na gola zamienił Molina.

Getafe nie miało zamiaru się zatrzymywać i w 67. minucie było już 2:0 - po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki głową skierował Angel Rodriguez. Dziesięć minut później, podopieczni trenera Bordalasa dołożyli czwartego gola - tym razem sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Timor, który z 19 metrów puścił piłkę pod murem.

W końcówce Azulones próbowali jeszcze przypieczętować i tak okazałe już zwycięstwo dążąc do zdobycia piątej bramki. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, płaski strzał Angela wybronił Fernandez, który cztery minuty później, wybronił także główkę Hugo Duro.

Kiedy następne mecze?

Kanonada w drugiej połowie pozwoliła podopiecznym trenera Bordalasa zanotować szóste zwycięstwo w trwającej kampanii La Liga, a także piąte z rzędu spotkanie bez porażki w lidze. Getafe dzięki tej wygranej wróciło na siódmą lokatę w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. W następnej kolejce, Azulones podejmą Eibar, a Żaby zmierzą się z Valencią.

Getafe CF - UD Levante 4:0 (0:0)

1:0 Cabrera 54'
2:0 Molina (k.) 60'