Dortmundczycy rozbili Fortunę, Piszczek z asystą

Łukasz Piszczek

Borussia Dortmund w spotkaniu 14. kolejki niemieckiej ekstraklasy rozbiła na swoim stadionie Fortunę Düsseldorf. Dięki tej wiktorii team z Westfalii wskoczył na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Bój na Signal-Iduna Park zapowiadał się bardzo interesując także ze względu na polskich kibiców Bundesligi. W szeregach gospodarzy od pierwszej minuty na placu gry obecny był Łukasz Piszczek. Z kolei u gości na ławce rezerwowych zawody zaczął Dawid Kownacki.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji zespołem aktywniejszym w ofensywie była ekipa Luciena Favre’a. Pierwszy bliski strzelenia gola dla BVB był w 10. minucie Marco Reus, ale z jego uderzeniem poradził sobie golkiper gości.

Kolejnym zawodnikiem dortmundzkiej drużyny, który starał się wpisać na listę strzelców był w 22. minucie Raphaël Guerreiro , ale piłka po jego strzale sprzed pola karnego minęła światło bramki.

Wynik rywalizacji został jednak otwarty tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy gola strzelił Niemiec Reus. Tym samym ostrzeliwana przez Borussię bramka gości została w końcu zdobyta. Do przerwy było 1:0 dla dortmundczyków.

W drugiej części ekipa z Westfalii urządziła sobie na rywalach rzeź niewiniątek, aplikując Fortunie cztery gole. Najpierw w 58. minucie bramkę na 2:0 zdobył Thorgan Hazard, z kolei w kolejnych fragmentach rywalizacji dwa gole dołożył Jadon Sancho i jednego Reus.

Ostatecznie bój zakończył się rezultatem 5:0 dla gospodarzy. W kolejnej serii gier obie ekipy zagrają w delegacji. Borussia zmierzy się z FSV Mainz 05, a team Friedhelma Funlea zagra z RB Lipsk.

Borussia Dortmund – Fortuna Düsseldorf 5:0 (1:0)