Borussia lepsza od Bayernu

Yann Sommer

Borussia M’Gladbach w matce wszystkich niemieckich klasyków pokonała Bayern Monachium. Podopieczni Marco Rose utrzymali zatem pozycje lidera rozgrywek.

Potyczka na Borussia-Parka była zdecydowanie najciekawszym meczem w Bundeslidzie w trakcie trwającego weekendu. Gospodarze przystępowali do swojej potyczki jako lider rozgrywek. Mistrz Niemiec miał jednak jeden cel na sobotnie popołudnie, chcąc za wszelką cenę wygrać.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce już w dziewiątej minucie, gdy bliski zdobycia bramki był Thomas Müller. Reprezentant Niemiec starał się zmienić tor lotu piłki po jednym z uderzeń swoich kolegów, ale w sobie tylko znany sposób nieznacznie się pomylił i piłka przeleciała obok słupka.

Najbliższy szczęścia w pierwszej połowie był natomiast Joshua Kimmich, który oddał strzał, po którym kłopoty miał golkiper rywal. Ostatecznie jednak Yann Sommer zdołał złapać piłkę, więc rezultat boiskowej rywalizacji się nie zmienił. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

W drugiej połowie worek z bramkami został rozwiązany. Najpierw gola na 1:0 dla gospodarzy w 49. minucie strzelił Ivan Perisić. Chorwat popisał się mocnym strzałem z lewej nogi. Radość w szeregach monachijczyków nie trwała jednak długo, bo w 60. minucie do wyrównania doprowadził Ramí Binsibajni.

W ostatnich fragmentach rywalizacji na głupi faul pozwolił sobie z kolei we własnym polu karnym Javi Martinez, który równo z trwają “skosił” jednego z rywali. Tym samym sędzia wskazał na “wapno”, a rzut karny na gola zamienił Bensebaini. Tym samym Borussia wygrała 2:1.

Borussia M’Gladbach – Bayern Monachium 2:1 (0:0)

0:1 Perisić 49′
1:1 Binsibajni 60′
2:1 Binsibajni 90+2′ (k.)