Granada z trzema punktami

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  07.12.2019 18:00

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Granada CF pokonała w roli gospodarza 3:0 Deportivo Alaves w spotkaniu 16.kolejki Primera Division. Warto odnotować, że goście kończyli zawody w dziewięciu.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki po nieudanych bojach sprzed tygodnia. Granada uległa wówczas Athletic Bilbao (0:2), a Deportivo przegrało z Realem Madryt (1:2). Tym samym mecz na Estadio Nuevo Los Cármenes był bojem o powrót na zwycięski szlak.

W pierwszej odsłonie kibicom nie było dane zobaczyć goli żadnej ze stron. Chociaż warto zaznaczyć, że obie drużyny miały strzeleckie sytuacje, ale nie miało to przełożenia na zmianę rezultatu.

Po zmianie stron gospodarze zadbali o skuteczność pod bramką rywali. Pierwszy gol padł już w 48. minucie, gdy głową piłkę do siatki rywali skierował Carlos Fernandez. Dziesięć minut później prowadzenie Granady podwyższył Roberto Soldado, wykorzystując rzut karny.

Wynik spotkania ustalił z kolei Yangel Herrera, który w 78. minucie wykończył ładną akcję swojego zespołu. Tym samym siódma wiktoria podopiecznych Diego Martineza stała się faktem.

Granada CF - Deportivo Alaves 3:0 (0:0)

1:0 Carlos Fernandez 48'
2:0 Soldado 58' (k.)
3:0 Herrera 78'