Barcelona gromi beniaminka, hat-trick Messiego

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  07.12.2019 22:56

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Złota Piłka i hat-trick w przeciągu jednego tygodnia - to musi być Leo Messi! Argentyńczyk był głównym bohaterem dzisiejszej rywalizacji z Mallorką, który zakończył się wynikiem 5:2 na korzyść Barcelony. Oprócz Messiego, bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Griezmann i Luis Suarez, a dwa gole dla beniaminka zanotował Budimir.

Jednej zmiany po zwycięstwie nad Atletico dokonał w wyjściowej jedenastce Ernesto Valverde - zamiast Arthura, w drugiej linii znalazło się miejsce dla Busquetsa. Także jedną korektę po porażce z Betisem zarządził trener Moreno - Agbenyenu został zastąpiony przez Sastre.

Od pierwszych minut sporą przewagę na murawie Camp Nou osiągnęli gospodarze, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie - po dalekim wybiciu ter Stegena, obrońcom beniaminka urwał się Griezmann, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, podciął sprytnie futbolówkę nad próbującym interweniować Reiną.

W 15. minucie, bramkarz Mallorki wybronił groźny strzał głową Busquetsa. Dwie minuty później, było już jednak 2:0, po tym jak kapitalnym, technicznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Leo Messi. Jeszcze przed upływem 30 minuty, bliski zdobycia trzeciego gola dla Barcelony był Luis Suarez, który ostemplował słupek.

Chwilę później ponownie do interwencji zmuszony został Reina, który odpowiednio skrócił kąt i zatrzymał strzał Messiego, którego doskonale w polu karnym wypatrzył Luis Suarez. Urugwajczyk sam mógł podwyższyć na 3:0 w 32. minucie - Suarez minął już nawet bramkarza, ale w decydującym momencie potknął się i nie trafił w bramkę.

Barcelona całkowicie dominowała na boisku, ale w 36. minucie... gola zdobyli goście - po podaniu Sevilli, na strzał zdecydował się Budimir, a piłka odbita od nogi Lengleta wpadła do siatki obok bezradnego ter Stegena. Cztery minuty przed przerwą, dublet ustrzelił jednak Leo Messi, który precyzyjnym uderzeniem z 17 metrów podwyższył na 3:1.

Nie był to jednak koniec strzelania w pierwszej połowie, albowiem w 43. minucie, podopieczni Ernesto Valverde prowadzili już 4:1, po przepięknym golu Luisa Suareza. De Jong wymienił futbolówkę z Sergim Roberto, a następnie zagrał do Urugwajczyka, który zdecydował się na uderzenie piętą z siedmiu metrów. Piłka mocno "wbita" w ziemię przez Suareza wykonała wysoki kozioł i zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron, Katalończycy ruszyli w pogoń za kolejnymi bramkami - w 48. minucie, nieznacznie pomylił się uderzający zza pola karnego Rakitić, a cztery minuty później, Griezmann przegrał pojedynek jeden na jednego z Reiną. W 64. minucie, zrobiło się jednak 4:2, gdy po dośrodkowaniu Gameza z prawego skrzydła, z kilku metrów piłkę głową do bramki posłał Budimir.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kompletując hat-tricka, wynik na 5:2 dla Dumy Katalonii ustalił Leo Messi - Luis Suarez ustawiony plecami do bramki wyłożył piłkę Argentyńczykowi, który obijając po drodze poprzeczkę, po raz trzeci pokonał Reinę. W doliczonym czasie gry, bliski pokonania własnego bramkarza był jeszcze Sastre, ale piękną robinsonadą popisał się Reina.

Kiedy następne mecze?

Barcelona odniosła dziś czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo i podobnie jak Real Madryt, Katalończycy mają w dorobku 34 punkty. Messi i spółka liderują jednak ligowej stawce dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W następnej serii gier, Barcelona zmierzy się z Realem Sociedad, a Mallorca podejmie Celtę Vigo.

Roberto, Pique

Barcelona: ter Stegen - Junior Firpo, Lenglet, Pique, Roberto - de Jong (64' Vidal), Busquets, Rakitić (72' Alena) - Griezmann (85' Perez), Luis Suarez, Messi

Mallorca: Reina - Gamez Lopez, Raillo, Valjent, Sastre - Febas, Baba Mohammed (71' Sene), Sevilla (59' Cucho) - Kubo, Budimir (85' Prats), Rodriguez

Komentarze | 14 komentarzy

KapitanFCB | 07.12.2019 23:04

Messi znowu pokazał ze jest najlepszym piłkarzem w historii galaktyki.El Clasico się zbliża,więc kibice realu szykujcie się na kolejny łomot.

Ermac | 07.12.2019 23:30

To była Barcelona Valverde?
Jakoś tak, szybciej grali, jakoś tak, zbyt dobrze współpracowali, jakoś tak, cały czas na jeden kontakt, jakoś tak, za dużo strzelali, 25, w tym 17 celnych i jakaś taka ogólnie fantazja tam zapanowała.
Jeśli przejdą testy antydopingowe i się okaże, że oni tak sami z siebie, że będą teraz tak grac to ja czekam na to El Clasico i chyba zacznę pisać Valverde in! ;)
Przecierałem oczy ze zdumienia, najpierw ta asysta ter Stegena i piękne wykończenie Griezmanna, następnie chirurgiczna precyzja Leo i dwa piękne trafienia, a potem jakaś akcja z kosmosu, gdzie Suarez pokazuję magię, żeby tego było mało Messi kolejne bezbłędne trafienie i kończy z hattrickiem.
Jak ta pomoc dzisiaj grała, Rakieta jak głodny wilk, biegał wszędzie, Busi nie tylko bez błędów, ale przyspieszający grę, sypiący prostopadłymi jak z rękawa, gdzie zatrudniał zarobionego Roberto non stop, ten to się dzisiaj nabiegał hehe. No i de Jong, co ten chłopak grał dzisiaj do przodu to głowa mała, szkoda tego cudownego rajdu kiedy pięknie wyłożył do Griezmanna, no look pass, bo miałby dziś nie jedną, a dwie asysty. Griezmann musi takie coś kończyć z zamkniętymi oczami, ale dziś i tak dobry występ Francuza, gol, asysta, chemia zdaje się w tridente już jest.
Tracimy znowu dwie bramki, pierwsza, przy próbie bloku nieszczęśliwie podbija piłkę Lenglet i dobrze ustawiony Niemiec nie ma okazji się wykazać, druga to już błędy indywidualny przy kryciu i błąd w ustawieniu bramkarza, który później, strzał na bramkę Barcelony po rykoszecie, trochę się rehabilituje. To trzeba poprawić, ale najważniejsze, że wchodzimy na odpowiedni poziom przed El Clasico.
Nie wiem co tam się stało, ale ta drużyna wyglądała dziś jak za najlepszych lat, skuteczna i efektowna zarazem, czyżby znowu nadchodziły czasy kiedy na kolejny mecz czeka się z utęsknieniem. :)

Ermac | 07.12.2019 23:44

Zajawka spotkania :)

h**ps://twitter.com/ZonaMixta__/s tatus/1203415398613487617

Mucha52 | 07.12.2019 23:57

Messi i wszystko jasne Ter Stegen 2 asysta w tym sezonie czyli więcej niż Hazard czy James hehe

hablador | 08.12.2019 00:05

No to mieliśmy dziś futbol na wesoło. Naprawdę idealna rozrywka do piwa w postaci efektownej gry na tle słabego rywala. Wesołe granie ostatecznie przerodziło się w niefrasobliwość i 2 stracone bramki, ale i tak zapamiętamy raczej fajerwerki graczy z Katalonii.

Miałem napisać, że ozdobą meczu jest hattrick rzutów wolnych Messiego z akcji, ale jednak palmę pierwszeństwa musi przejąć Suarez, który potrafi odwalić coś takiego, co normalnemu zjadaczowi chleba nie przeszłoby nawet w pobliżu części mózgu, odpowiedzialnej za wyobraźnię. Akcja poprzedzająca to cacko była wyjątkowej urody i morda aż się sama uśmiechała.

Ja w przeciwieństwie do kolegi Ermaca nie dam się nabrać (rozumiem tę chęć uwierzenia, że to już lepiej - nie krytykuję) nawet gdy Barca wygra el Clasico. Barca głównie Valverduje, zalicza kilkumeczową zwyżkę na pewnym etapie sezonu, a potem jadąc na plecach Messiego jakoś dowozi mistrzostwo.

Nie ma się co nabierać, mankamenty dotyczące słabiutkiej defensywy, graczy niewydolnych mentalnie do wyzwań w LM pozostały. Ofensywa jako tako wygląda, czasem błyśnie, ale pamiętajmy jak wyglądają wyjazdy Barcy w LM. Nic się nie zmieniło, stąd

Vaaaaaaaaaaaaaalveeeeeeeeerdeeeee eeeeeeeeee  ooooooouuuuuuuuut!

Ermac | 08.12.2019 00:30

"Ja w przeciwieństwie do kolegi Ermaca nie dam się nabrać (rozumiem tę chęć uwierzenia, że to już lepiej - nie krytykuję"

Tam, po "Valverde in!" jest ";)", tak tylko przypominam. :)

hablador | 08.12.2019 00:40

W sumie chętnie przestawiłbym się na "in" bez emotikonów, ale czy to będzie mi dane z tym trenerem? xd, lol, :)

StatlerWaldorf | 08.12.2019 00:51

A mnie tylko jedno zaciekawiło. Gdzie jest Goebbels? Przecież on pewnie mecz Realu sobie odpuścił, przygotował notes, piwo na ewentualną niespodziankę w Barcelonie (przecież Real z Mallorką przegrał), a tu taki pech. Gdzież błysnąć nieudanym transferem Griezmanna, gdzie napluć na słabego Suareza.... jak żyć panie, ten następny tydzień czekać z nadzieją.

Joker | 08.12.2019 01:29

Wesoły mecz (Barca zamierza chyba pobić jakiś rekord zwycięstw w stosunku 5:2 w jednym sezonie, hehe), dobrze się to oglądało, zwłaszcza w 1.poł Barca nie zamulała tylko się bawiła i dostarczyła nam rozrywki :) szkoda jedynie, że w defensywie tak miękko zagrali i dali sobie z łatwością wbić 2 gole słabemu rywalowi, no i skuteczność mimo wszystko średnia, Luis dziś pokaz geniuszu przy zdobytym golu, wykończył w ten niesamowity sposób swoją najtrudniejszą dziś sytuację, a potem z łatwiejszych pozycji non stop walił prosto w Reine, mógł dziś strzelić więcej niż Leo, a Leo amunicji nie marnował, chyba tylko 1 strzał mu nie wyszedł, ale 3 pozostałe to była siła i precyzja, niesamowita powtarzalność, i znowu sobie z Luisem zagrał na ścianę, można mówić w ich przypadku o specjalności zakładu, hehe :)

Ter Stegena znowu trzeba pochwalić, przy golach szans nie miał, ale wyjął trudną sytuację po rykoszecie, no i ta asysta (druga w sezonie), kapitalna, brawa też dla Griza, że to tak ładnie i spokojnie wykończył, bo byłoby szkoda gdyby "zjadł" tą asystę Niemcowi :) a po przerwie miał podobną sytuację i już nie podcinał tylko uderzył na siłę prosto w bramkarza. Na plus Roberto, fajnie wchodził do środka pola i sobie klepał, m.in dzięki niemu Suarez miał okazję oddać ten niesamowity strzał, bo to Roberto i de Jong byli architektami tej efektownej akcji. Generalnie Roberto ganiał jak szalony :) podobają mi się te ofensywne wejścia de Jong'a, super Holender potrafi przyspieszyć grę i zagrać na klepkę, dużo zamieszania powoduje u rywali tymi dynamicznymi wejściami. Fajnie zagrał Busquets, super ustawiony, bezbłędny, no i jeszcze te mocne prostopadłe passy czy przerzuty do skrzydła, takiego Sergio chcę oglądać, Ivan też solidny występ z asystą, widać że grając ostatnio trochę regularniej złapał formę, dzięki czemu jest kłopot bogactwa, bo dziś weszli Vidal i zaorany przez Valverde Alena, i oni też poziomu nie obniżyli, a Alena wykazywał się dużą ochotą do gry.

Ktoś wie czemu Reina od razu po zakończeniu meczu zdjął koszulkę i dał ją Suarezowi, bo to nie była klasyczna wymiana gdyż Luis swojej mu nie oddał :)

LM10FCB | 08.12.2019 08:34

Bardzo ładnie to wyglądało ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zobaczymy co bedzie w kolejnych meczach i czy ta gra  bedzie dynamiczniejsza niz zwykle to bywalo w tym sezonie

LM10FCB | 08.12.2019 09:07

Leo w formie piekne brameczki

TteamWand | 08.12.2019 12:29

Statler
Namawianie, zachęcanie lub jakiekolwiek promowanie alkoholu(w tym piwa) u małoletnich jest zakazane.
Prosze edytuj komentarz i wpisz ciepłe Kakao :)

Hazard 1 asysta, MATS - 2 asysty, Griez 5 goli i 4 asysty nasz niewypał transferowy :)

O straty goli bym się raczej nie martwił bo to jak zwykle wynikało z totalnego rozluźnienia.
Liczę na to że Barca własnie wchodzi w sezon. Głównie w sensie wydolnościowym.
Możemy płakać że Valverde niczego ich nie uczy w kwestii schematów ataku itp ale gdy tylko nasi są w dobrej formie fizycznej to ta piłka nagle zaczyna chodzić znacznie szybciej. Zresztą już tydzień temu z Atletico był dobry znak bo to nie my a oni pękneli fizycznie w końcówce.

We wtorek Inter. Dla nas to mecz o pietruszkę. BVB musi liczyć na nas.
Chciałbym dużych rotacji bo dla nas w sobotę bardzo ważny i bardzo trudny mecz z RSSS na wyjeździe. Rywal dla nas historycznie trudny i aktualnie w bardzo wysokiej formie. Taki Portu czy Willian już nie raz nas karali.
Wague,Umtiti,Vidal,Perez,Alena tych Panów bym widział we wtorek. Oby bez kontuzji...

MarseilleFan | 08.12.2019 13:41

Gol Suareza to jeden z najładniejszych goli jakie widziałem w ciągu kilku ostatnich lat.

LM10FCB | 08.12.2019 19:47

warto tez zaznaczyc ze Leo jest królem strzelcow  La liga po tym hat-tricku 10 meczy  12 bramek