REKLAMA
REKLAMA

Valverde: VAR nie zakończy kontrowersji

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Espana  |  21.12.2019 09:44
Valverde: VAR nie zakończy kontrowersji

Ernesto Valverde  |  fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Szkoleniowiec Barcelony Ernesto Valverde uważa, że wprowadzenie technologii VAR nie zakończy kontrowersji w piłce lub zarzutów o nieuczciwość.

System VAR jest stosowany w hiszpańskiej La Liga od początku sezonu 2018/19, ale nie sprawił usunięcia kontrowersji dotyczących sędziowskich decyzji.

- Mówiliśmy to wiele razy, VAR nie zakończy kontrowersji, ponieważ to istotna część piłki nożnej – powiedział Valverde.

- Sędzia jest osobą, która podejmuje decyzje, a VAR jest tam, aby mu pomóc i czasami jedna drużyna będzie narzekać, a innym razem druga. Dokładnie tak samo będzie w 2020 roku – kontynuował.

- Piłce towarzyszą niekończące się debaty, dyskusje przedmeczowej, pomeczowe pokazy, kolumny gazet do wypełnienia i ludzie zawsze mają coś do powiedzenia – dodał.

- To normalne, że ludzie dużo rozmawiają o decyzjach sędziów, ale nie możemy tego naprawić. Kontrowersje zawsze będą istniały i każdy będzie mógł interpretować decyzje, jak chce – powiedział Valverde.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

dalmare | 21.12.2019 16:45

Wypowiedzi o arbitrażach mają różną wagę: istotne są te wychodzące od fachowców zmierzające do ulepszania praktyki VAR, natomiast emocjonalne pretensje kibiców służą czemu innemu i są częścią rytuału.
Teoria i praktyka w arbitrażu ciekawią mnie, Włosi stosują jawność uzasadnień i analiz przez AIA (Stow. Arb.) więc można się uczyć. Co do sporów po ElClasico imo decyzje były spójne i właściwe.



primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy