Skromne zwycięstwo Villarrealu

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  21.12.2019 20:24

Piłkarze wracają na boiska!
Końca dobiegła seria ośmiu kolejnych spotkań bez porażki w wykonaniu Getafe - Los Azulones w ostatnim meczu w 2019 roku, przegrali na wyjeździe z Villarrealem 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył siedem minut po przerwie Moi Gomez. Getafe kończyło spotkanie w dziesiątkę, albowiem czerwoną kartkę w 61. minucie obejrzał Olivera.

Javier Calleja był zadowolony z występu swoich piłkarzy w ubiegłym tygodniu i postawił dziś na identyczną jedenastkę, jak w starciu z Sevillą. Jednego zawodnika wymienił za to po ograniu Realu Valladolid trener Getafe, Jose Bordalas - zamiast Olivery Miramontesa, na lewej obronie pojawił się Nyom.

Pierwsza połowa spotkania na Estadio de la Ceramica nie przyniosła zbyt wielu emocji, aczkolwiek znacznie bliżsi otworzenia wyniku byli gospodarze. W 21. minucie, po dośrodkowaniu Qunitilli, w bramkę nie trafił Trigueros. Cztery minuty później, prowadzenie Żółtej Łodzi Podwodnej powinien dać Gerard Moreno, ale po centrze z lewej strony, Hiszpan trafił głową z trzech metrów tylko w poprzeczkę.

Siedem minut po przerwie, gospodarze zdołali objąć prowadzenie - po indywidualnej akcji, strzał Chukwueze wybronił jeszcze Soria, ale przy dobitce Gomeza był już bezradny. W 58. minucie okazję na bramkę wyrównującą mieli Azulones, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, niecelnie główkował Cabrera.

W 61. minucie, sytuacja gości uległa dodatkowemu pogorszeniu - w odstępie zaledwie dwóch minut, dwie żółte kartki obejrzał wprowadzony po przerwie Olivera i Getafe przez pół godziny musiało radzić sobie w dziesiątkę. W kolejnych minutach, gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, by przypieczętować zwycięstwo - w 72. minucie zablokowany został Chukwueze, a później Soria zatrzymał Ekambiego.

Kiedy następne mecze?

Getafe przegrało dziś pierwszy raz po ośmiu meczach bez przegranej i Los Azulones mogą stracić miejsce w czołowej czwórce na koniec roku. W pierwszym spotkaniu w nowym roku, Villarreal podejmie Real Sociedad, a Getafe zmierzy się z Realem Madryt.

Villarreal CF - Getafe CF 1:0 (0:0)