Leganes lepsze od Espanyolu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.12.2019 13:50

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W pierwszym niedzielnym starciu w ramach 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy CD Leganes pokonało na swoim stadionie RCD Espanyol. Dzięki tej wygranej team Javiera Aguirre ma na swoim koncie 13 punktów.

Pierwsza niedzielna batalia miała niezwykłe znaczenie dla układu dolnych regionów tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Gospodarze chcieli wrócić na zwycięski szlak po remisie z Deportivo Alaves. Z kolei team z Katalonii miał nadzieję na to, że przerwie passę siedmiu spotkań bez wygranej.

Wynik rywalizacji został otwarty bardzo szybko, bo już w 12. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Braithwaite. Napastnik Leganes wykorzystał podanie od Oscara Rodrigueza, kierując piłkę do siatki po uderzeniu z lewej nogi. Do przerwy miał zatem miejsce rezultat 1:0.

Po zmianie stron za sprawą  Youssefa En-Nesyriego piłkarze Los Pepineros podwyższyli swoje prowadzenie. Marokańczyk wykorzystał płaskie dośrodkowanie Kevina Rodrigueza, kierując futbolówkę pod poprzeczkę bramki rywali. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Tym samym Leganes wygrało trzecie spotkanie w sezonie.

CD Leganes - RCD Espanyol 2:0 (1:0)

0:1 Braithwaite 12'
2:0 En-Nesyri 54'