REKLAMA
REKLAMA

De Jong: Premier League silniejsza od La Liga

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Espana  |  30.12.2019 11:19
De Jong: Premier League silniejsza od La Liga

Frenkie De Jong  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Pomocnik Barcelony Frenkie de Jong stwierdził, że Premier League jest obecnie nieco silniejszą ligą od La Liga.

22-latek trafił latem z Ajaksu Amsterdam do Barcelony za 75 milionów euro i bardzo szybko ugruntował swoją pozycję w katalońskim zespole.

- Kiedyś myślałem, że La Liga jest najsilniejszą ligą na świecie. Widać było ich dominację w europejskich rozgrywkach. W przeszłości, hiszpańskie kluby przechodziły do ostatnich etapów tych rozgrywek, często wygrywały Ligę Mistrzów i Ligę Europy – powiedział De Jong.

- Ale w ostatnich latach Premier League stała się silniejsza. Jeśli chodzi o poziom umiejętności, La Liga jest lepsza, ale jeśli chodzi o intensywność to nieco lepsza jest Premier League – dodał pomocnik Dumy Katalonii.

De Jong zanim zdecydował się na przejście do Barcelony, był mocno łączony z Manchesterem City. Obywatele ostatecznie jednak nie złożyły żadnej formalnej oferty.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 11 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

The_Normal_One | 30.12.2019 12:15

Thank You Captain Obvious!

kuzynstefan | 30.12.2019 14:08

Skoro mówi to zawodnik "więcej niż klubu" to musi być to prawdą :D

malin1976 | 30.12.2019 15:00

Nie interesuje mnie która liga jest siliniejsa , nie interesuje mnie nawet czy liga hiszpańska jest ciekawa , nie interesuje mnie nawet liga mistrzów . Od 30 lat oglądam Premierleague bo jest ciekawa i mistrzowie Anglii co chwilę są poza dziesiątką czasami na długie lata . Wściekle szybka tu nikt nie odpuszcza .

FCHollywood | 30.12.2019 15:48

Angielska nie jest nieco lepsza, tylko znacznie lepsza ze względu na konkurencyjność drużyn. Oczywiście czynnik decydujący, to pieniądze, bo to one sprawiają że nawet najgorsze drużyny stać na wiele. A jak to się dzieje, że nie ma tego w La Liga? Podział kasy z praw telewizyjnych. Real i Barca dyma całą ligę i ma to co chce. Wygrywają jak leci i kupują kogo chcą. Na wyspach tak się nie da.

hablador | 30.12.2019 15:51

Ach ta odwieczna awantura. O tym czy lepsza możemy dowiedzieć się na podstawie europejskich pucharów.

Tego czy efektowniejsza, najlepsza do oglądania nie da się rozstrzygnąć, bo jeśli ktoś jest fanem Serie A i liga angielska go nudzi, to nic go nie przekona, ze warto ja oglądać.

Valverde out! Czekamy na nadciągającą kompromitację w LM.

Rob66 | 30.12.2019 16:11


@hablador..
Widzę jesteś pesymistą .
Co do preferencji..To temat wałkowany od lat.
Ja nie lubię i nie oglądam np. Ligue 1 a mój kolega wręcz przeciwnie wielki fan francuskiej piłki od lat.

Rob66 | 30.12.2019 16:11


@hablador..
Widzę jesteś pesymistą .
Co do preferencji..To temat wałkowany od lat.
Ja nie lubię i nie oglądam np. Ligue 1 a mój kolega wręcz przeciwnie wielki fan francuskiej piłki od lat.

Joker | 30.12.2019 19:03

Tytuł mylący, bo de Jong mówi, że intensywność gry jest wyższa w PL (co jest oczywistą oczywistością, hehe), ale jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie to Holender uważa, że trochę wyższe są w La Liga. Także nie wypowiedział się jednoznacznie, że ta czy inna liga jest lepsza tylko powiedział, że jednak liga ma przewagę pod jednym względem, a druga pod innym, tyle.

Tiberinus | 30.12.2019 20:09

Malin

Współczuję Ci jeśli oglądałeś PL 30 lat temu. O gustach jednak się nie dyskutuje. Niektórzy wolą np nieatrakcyjne kobiety.
Polecam ligę szkocką, tam nikt nie odpuszcza.

Rob66

Dziwi mnie zawsze gdy ktoś kto ogląda głównie PL, nie ogląda L1.
Każda liga jest inna, ale to francuska i angielska są najbliżej, tak jak włoska i hiszpańska. Bundesliga nie ma moim zdaniem żadnych podobieństw do pozostałych topowych lig, najbliżej chyba do Eredivisie

FC Hollywood

Leszczu, Lisy Ranieriego nie wygrałyby żadnej topowe ligi a angielską wygrały, więc zamilcz

Y4R0 | 31.12.2019 17:55

@malin1976

Napisałeś, że nie interesuje Cię czy LaLiga jest ciekawa bo oglądasz Premier League bo jest ciekawa.

-gratuluje :)

Y4R0 | 31.12.2019 18:03

Swoją drogą fani Premier League mają ewidentnie z tym problem. Fan LaLiga ma to gdzieś ranking lepszej ligi. Zaś Ci z Premier L. jakoś muszą się pocieszać, udowadniać, głosić, że ich jest właśnie, najsilniejsza, najlepsza. Wydaje mi się że jest to spowodowane kiedy przez dobrych kilka może i kilkanaście lat hiszpańskie zespoły zdominowały LM i P.UEFA.

Ja mam gdzieś co jest lepsze i silniejsze. Wiem której ligi nie lubię i tyle. Może dlatego że są różne style gry i te techniczne, taktyczne do mnie najbardziej przemawiają.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy