Valencia udanie zaczyna 2020 rok

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  04.01.2020 14:52

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach 19. kolejki La Liga piłkarze Valencii CF pokonali w roli gospodarza SD Eibar. Odnotujmy, że gości kończyli zawody w dziesięciu, bo z powodu dwóch żółtych kartek plac gry musiał opuścić Paulo Oliveira.

Po dobrym roku 2019, w którym piłkarze Nietoperzy wygrali Puchar Hiszpanii, a także wywalczyli awans do Ligi Mistrzów, podobny cel drużyna miała na rok 2020. W pierwszym styczniowym starciu na drodze Valencii stanęła drużyna Mendilibara, licząca na trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji toczonej na Estadio de Mestalla byliśmy świadkami żywego meczu, w którym nie brakowało sytuacji strzeleckich. Już w siódmej minucie Ferran Torres oddał mocny strzał, ale piłka po jego próbie nieznacznie minęła światło bramki. W odpowiedzi Takasi Inuj starał się umieścić piłkę w bramce rywali, ale bez efektu.

Wynik spotkania został otwarty w 27. minucie, gdy Maxi Gomez wykorzystał dośrodkowanie Daniela Wassa z boku boiska, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową. Do przerwy podopieczni Alberta Celadesa prowadzili tym samym 1:0.

Po zmianie stron Eibar szukało gola na 1:!. Bliski tego był w 51. minucie Pedro Bigas, ale futbolówka po jego uderzeniu tylko ostemplowała poprzeczkę, więc rezultat boiskowej rywalizacji się nie zmienił. W ostatnich fragmentach rywalizacji swoją szansę miał Pedro Leon, ale i po tej próbie bramkarz Nietoperzy pozostał niepokonany.

Valencia CF - SD Eibar 1:0 (1:0)

1:0 Maxi Gomez 27'