Atletico z dziewiątą wygraną w sezonie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  04.01.2020 20:25

Diego Simeone  |  fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Dwunaste zwycięstwo z rzędu w roli gospodarza w starciu z Levante UD zaliczyli w sobotni wieczór piłkarze Atletico Madryt. Stołeczna ekipa wygrała 2:1, dzięki czemu po rozegraniu 19 ligowych spotkań Rojiblancos legitymują się bilansem 35 punktów na koncie.

Los Colchoneros przystępowali do swojego starcia, chcąc odnieść swoje trzecie zwycięstwo z rzędu. Zadanie dla ekipy Diego Simeone nie było jednak łatwe, bo rywale podchodzili do swojej potyczki, licząc także na swoje kolejne zwycięstwo.

Wynik spotkania został otwarty błyskawicznie, bo w 13. minucie, gdy płaskie dośrodkowanie Kierana Trippiera na gola zamienił Angel Correa. Radość w szeregach Atletico nie trwała jednak długo, bo już w 16. minucie do wyrównania doprowadził Roger Marti. Madrycki team szybko jednak wrócił na prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Felipe.

Po zmianie stron więcej goli już nie padło. Tym samym ekipa ze stolicy Hiszpanii sięgnęła po swoje dziewiąte zwycięstwo w sezonie. W kolejnej serii gier Atletico w delegacji zagra z SD Eibar. Tymczasem podopieczni Paco Lopeza u siebie zagrają z Deportivo Alaves.

Atletico Madryt - Levante UD 2:1 (2:1)

1:0 Correa 13'