Emocje i remis w Paryżu

dodał: maaarcin  |  źródło: Francja.goal.pl  |  12.01.2020 23:01

Neymar  |  fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Nie brakowało emocji w ostatnim spotkaniu 20. kolejki Ligue 1. Paris Saint-Germain przed własną publicznością zremisowało 3:3 z Monaco, a obie drużyny mogły w tym meczu pokusić się o zwycięstwo.

Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie. Po świetnym podaniu Marco Verrattiego, piłkę w polu karnym opanował Neymar i mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bowiem już cztery minuty później Monaco doprowadziło do wyrównania. Po świetnej zespołowej akcji do siatki trafił Gelson Martins.

W 13. minucie Monaco było już na prowadzeniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder, który wykończył świetny kontratak i podanie Keity Balde. W 23. minucie PSG doprowadziło do wyrównania. Niefortunnie piłkę we własnej bramce po zagraniu Neymara umieścił Fode Ballo-Toure.

W 31. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Kamil Glik, ale po rzucie rożnym i jego strzale głową piłka trafiła w słupek. W 42. minucie PSG zdobyło trzeciego gola. Z rzutu karnego do siatki trafił Neymar.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. Jednak w 73. minucie Monaco ponownie znalazło sposób na defensywę faworyzowanych gospodarzy. Bramkę na wagę remisu zdobył Islam Slimani.

Paris Saint-Germain – AS Monaco 3:3 (3:2)

Monaco – Balde, Bakayoko

PSG: Navas – Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Bernat – Di Maria (80' Sarabia), Gueye, Verratti (80' Paredes), Icardi (86' Cavani) – Mbappe, Neymar

Monaco: Lecomte – Henrichs, Glik, Maripan, Ballo-Toure – Bakayoko, Fabregas (65' Slimani), Golovin – Gelson Martins (82' Aguilar), Ben Yedder (86' Adrien Silva), Balde

Komentarze | 18 komentarzy

g0las | 12.01.2020 23:07

Świetny mecz ASM nie narobili w portki przed P$G i zagrali jak równy z równym. W końcówce chyba powinien być karny bo Silva przy różnym zagrał ręką, ale walić to. Ten remis to jak zwycięstwo, czekam z niecierpliwością na środę :D

PS Ney to jednak farmazon, dalej nie oduczył się turlania mimo że pół świata się z niego śmiało po MŚ...

monacoas666 | 12.01.2020 23:20

Jak jeszcze w środę sprowadza PSG na ziemię to uwierzę że jest to ekipa na miarę LM

Patio1950 | 12.01.2020 23:40

Naprawdę super widowisko. Akcje od bramki do bramki, sporo emocji, zdecydowanie mecz sezonu jak na razie. Monaco zaskoczyło - grali naprawdę dobrą, kombinacyjną piłkę, zwłaszcza wychodzenie z kontrami mi się podobało. Jeśli to od teraz jest styl ASM a nie pojedyńczy występ, to ta drużyna jeszcze namiesza na wiosnę.

Gazza | 13.01.2020 06:32

Monaco rozegrało świetnie spotkanie. Przy odrobinie szczęścia śmiało można byłoby to wygrać. Tym meczem pokazali, że potencjał jest. Może ten Moreno coś z tego sklei na miarę potencjału. Oby.

maradona82 | 13.01.2020 08:26

Wyjątkowo rozjechała się obrona PSG. Najwyraźniej zostali mocno zaskoczeni tak postawą Monaco. Na kłopoty wiadomo że Neymar. Znów 90 % akcji zagrażających bramce wynikało z jego kreatywności. Fajnie że szybko wrócił po tej kontuzji, bo jest na co co popatrzeć w jego wykonaniu. Choć  pewnie będą i tacy, którzy nie zauważą trzech praktycznie 3 bramek przez niego wypracowanych, za to będą widzieć tylko turlanie. Jak dla mnie za długo trener PSG czekał ze zmianami...bo można było to wygrać.

g0las | 13.01.2020 08:50

Maradona82 - wcale nie ujmuję mu umiejętności, ale na dłuższą metę jest to irytujące kiedy jak ostatnia faja kładzie się przy każdym kontakcie z obrońcą. Odbijał się od Glika czy Mariana jak od ściany i zawsze upadał trzymając się za kostkę. Jeśli oglądałeś meczonto widziałeś, że Baka dostał kartkę za nic. Nie było kontaktu, a Ney się zaczął turlać po trawie. Nawet komentatorzy z BeIn mieli z niego bekę wtedy. Peace ;)

maradona82 | 13.01.2020 09:31

gOlas
Mnie też to irytuje nie powiem...ale przy takim podejściu obrońców, którzy obrażają się jak brzytkie panienki nie poproszone do tańca o to że im siate np. ktoś założy i gonią później sprawcę aż go nie skosi. Nie mówię że tak było w tym meczu...a generalnie jest obecnie w piłce taka tendencja że nie wolno ośmieszyć przeciwnika. Jeszcze parę lat wstecz nikt się nie obrażał o takie numery na murawie. Dziś takich artystów jak Ney się sprowadza na ziemię za np. założenie siatki czy sombero. Więc kontreakcja też musi być na celowe kopanie po kostkach. Oczywiście zgadzam się że Neymar trochę przesadza.

Gazza | 13.01.2020 10:41

Neymar trochę przesadza. Dyskusja z takim osobnikiem nie ma sensu więc lepiej się nie wysilać...

maradona82 | 13.01.2020 11:23

Gazza
Podejrzewam że dla ciebie to sklekucenie tych paru zdań jest już wysiłkiem a co dopiero mówić o dyskusji.

monacoas666 | 13.01.2020 12:48

Obejrzyjcie albo przypomnijcie sobie bramki Cantony. On podcinany w polu karnym nie szedł po ewidentny karny ale się podnosił dochodził do pilki i strzelał obok bramkarza. Pewnie jakby nie strzelił to sędzia dałby karnego. A dziś to który napastnik tak robi? 99% od razu patrzy się na sędziego. A Neymar się chyba tego w Barcy nauczył. Miał tam znakomitego nauczyciela Suareza.

Joker | 13.01.2020 13:12

monacoas666
Widać, że nie wiedziałeś co napisać i postanowiłeś dopieprzyć się do Barcy i Suareza... Neymar grając w Barcelonie i tak zachowywał się lepiej niż w każdym innym klubie czy reprezentacji. Zobacz sobie co wyrabiał w Santosie i dopiero pisz. Większość zawodników z Ameryki Płd (a zwłaszcza z Brazylii) ma tendencję do teatru, bo tam jest taki styl gry, że sędziowie pozwalają na dużo i jakby ci najlepsi zawodnicy tam nie uciekali z nogami i nie symulowali to mogliby te nogi mieć szybko połamane.

maradona82 | 13.01.2020 13:27

Popieram to co napisał Joker. Styl tam taki jest jak najbardziej. Mało tego w Brazylii gra się technicznie, ale też ostro...bo południowcy to emocjonalni ludzie. W Barcelonie jednak Neymara zachowania były zdecydowanie bardziej powściągliwe - tam tak nie symulował.

monacoas666 | 13.01.2020 14:34

Nie dopieprzam się do Suareza i świętej Barcelony. Ale jak ktoś mowi że Neymar dużo symuluje to mówię że są od niego dużo więksi symulanci. A Suarez to go akurat w tym bije na głowę

monacoas666 | 13.01.2020 15:05

I nie to że popieram to co robi Neymar bo nie lubię jak dobrzy piłkarze symulują

Joker | 13.01.2020 15:19

A wolisz jak zawodnik ucieknie z nogami i przysymuluje czy jak mu ktoś zrobi krzywdę?

g0las | 13.01.2020 15:54

Joker - jest jeszcze jedna możliwość. Można uciec nogami i nie symulować ;)

mLaudrup | 15.01.2020 01:18

Nurkował w Santosie, nurkował w Barcelonie, nurkuje w PSG, można powiedzieć, że nurkowanie wyssał z mlekiem matki. Nie przez przypadek po mundialu przylgnął do niego przydomek "turlacz", bo na tym turnieju tylko z tego został zapamiętany. Łatka symulanta ciągnie się za nim od samego początku, a on sam ciężko i długo na ten tytuł pracował, jak widać pracuje nadal.