Puchar Króla: Pewny awans Sevilli

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  21.01.2020 22:52

Copa del Rey

Piłkarze wracają na boiska!
Sevilla bez większych problemów wywalczyła awans do 1/8 finału Pucharu Króla. Podopieczni Julena Lopeteguiego pewnie 3:1 pokonali przed własną publicznością Levante.

Sevilla na prowadzenie wyszła już w 13. minucie po trafieniu Fernando, ale gościom z Walencji udało się wyrównać w 31. minucie za sprawą Oscara Duarte. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gospodarze nie pozostawili już jednak rywalom żadnych złudzeń. Zaraz po wznowieniu gry drugiego gola dla Sevilli zdobył Lucas Ocampos, a w 78. minucie losy rywalizacji definitywnie rozstrzygnął Oliver Torres.

Było to trzecie wtorkowe spotkanie 1/16 finału Pucharu Króla. Wcześniej awans do kolejnej rundy wywalczyły zespoły Realu Saragossa i Osasuny Pampeluna. Więcej o tych spotkaniach można znaleźć tutaj.

Sevilla FC - UD Levante 3:1 (1:1)

1:0 Fernando 13'
1:1 Oscar Duarte 31'
2:1 Ocampos 46'
3:1 Oliver Torres 78'