Villarreal z trzema punktami

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  25.01.2020 20:24

Piłkarze wracają na boiska!
Villarreal CF rzutem na taśmę wygrał swój wyjazdowy mecz 21. kolejki La Liga, pozostawiając w pokonanym polu Deportivo Alaves. Dzięki tej wygranej ekipa z El Madrigal wskoczyła na siódme miejsce w tabeli.

Gospodarze przystępowali do swojego boju po ligowym zwycięstwie na UD Levante. Z kolei zawodnicy Żółtej łodzi podwodnej mieli zamiar wrócić na zwycięski szlak po przegranym boju RCD Espanyolem.

Pierwsza połowa spotkania toczonego na Estadio de Mendizorroza była niezwykle ciekawa. Sytuacja strzeleckie miały obie drużyny. Niemniej więcej powodów do radości mieli po niej goście, gdyż w 10. minucie gola wyprowadzającego Villarreal na prowadzenie strzelił Carlos Bacca.

Dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu rywalizacji do wyrównania doprowadził Joselu, popisując się celnym strzałem z prawej nogi. Ostatnie słowo należało jednak do gości, bo bramkę na 2:1 zdobył tuż przed końcem meczu Fernando Nino, więc trzy "oczka" zainkasował Villarreal.