Puchar Króla: Barca rozbiła Leganes

dodał: sobmar  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.01.2020 20:59

Leo Messi  |  fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Barcelona nie dała szans Leganes i w meczu 1/8 finału Pucharu Króla wygrała na swoim stadionie aż 5:0. Bohaterem spotkania był Lionel Messi, który zdobył dwa gole i dołożył do tego asystę.

Wynik meczu otworzył w czwartej minucie, po dograniu Neélsona Semedo Antoine Griezmann. W 28. minucie było już 2:0, gdy po dośrodkowaniu Messiego celnie główkował Clement Lenglet. Gdy w 59. minucie Messi podwyższył na 3:0, był już wiadomo, że gospodarze tego meczu nie przegrają. W końcówce Duma Katalonii dobiła rywala, z którym wygrała w czwartek po raz trzeci z rzędu. Dzieła dokończyli Arthur oraz Messi, który po podaniu Ivana Rakitica zdobył swojego drugiego gola.

Ermac | 30.01.2020 21:15

Messi udział przy wszystkich bramkach, nawet tej Arthura, dobitka po jego strzale. Najbardziej byłem ciekaw jak zaprezentują się pomocnicy i było lepiej, ale niewiele lepiej. Zasługa samych zawodników, czy słabego przeciwnika, raczej to drugie. Leganes nawet przy wysokim pressingu nie potrafili poważnie zagrozić Barcelonie, bo robili to zbyt nieumiejętnie. Wracając do drugiej linii, bardziej aktywny de Jong, z jednym fajnym podaniem z głębi pola, kilka raz próbujący prostopadłego zagrania Busi, pod gra, ale jednak przeciętny Vidal i bardzo słaby Arthur, który nic nie grał do przodu w tym meczu, a do siatki trafił tylko dlatego, że piłka mu spadła pod nogi. Brakuje mi takich podań jak to Rakitica przy drugiej bramce Messiego. Raz tylko w taki sposób zagrał Alba do Griezmanna, a tak liczymy tylko na Messiego.

hablador | 30.01.2020 21:16

Taki tam meczyk, wygrany na truchciku.

Trudno o jakiekolwiek wnioski na tle tak nieszczególnego rywala. Było widać w Barcy chęć pogrania, nawet sporo dynamiki w rozgrywanych akcjach, ale w 1 połowie obserwowaliśmy coś co może niepokoić, to znaczy dużą łatwość rywala w uciekaniu spod krycia i przedostawaniu się pod pole karne Barcy. Dziś ta słabość Katalończyków nie została pokarana, ale głowy nie dam (a nawet lewej ręki), że to się nie powtórzy z silniejszym rywalem.

Liczyłem, że przyjdzie Setien i nastąpi trochę dywersyfikacji w grze ofensywnej, a tu masz babo placek. Smaczny bo argentyński, ale dziś Messi brał bardzo ważny udział przy WSZYSTKICH bramkach dla Katalończyków. Jeśli Barca ma mieć element zaskoczenia na podorędziu,nie może uzależniać wszystkiego od karzełka.

Aktywny Fati, ale widać, że w tym wieku jest jeszcze dość surowy. Ambicja, chęci są, niepodważalnie, ale mało z tego wynika konkretów. Oby na razie.

"Wspaniałą" stratę dziś zaliczył Busi. Przyjdzie LM i ten nieuleczalnie bawiący się z piłką magik wyczaruje gola dla rywali. Dla mnie to też rola Setiena by go wyleczył z tego bzdurnego holowania piłki.

Nie mogę patrzeć na mojego ulubieńca sprzed kilku sezonów Rakiticia. Apatyczny, spowalniający grę, wolno myślący, jakieś ciało obce się z niego zrobiła. Asysta nic tu nie zmienia. Trafić się może każdemu, a liczy się jakość na przestrzeni całego meczu. Ja tę jakość Rakiety przestałem dostrzegać ostatnio. Nawet jako zmiennik, nie daje impulsu.

Ten mecz nie dał mi żadnej odpowiedzi, czekam na więcej. Kolejne dni powinny działać na korzyść Barcy. Martwi mnie gra defensywna.

AndrewNight | 30.01.2020 22:03

Ktoś wie dlaczego w pierwszej połowie nie pokazano powtórki przy analizie Var? Najpierw pokazano jedną powtórkę z której nie było widac spalonego, później był anulowany gol i bez wyraźnego pokazania że nie było spalonego. Takie stykowe syyuacje powinny być wyjaśniane by później nie było zbędnych dyskusji. Tutaj nie wiem co myśleć ale po jednej powtórce twierdzę że gol prawidlowy.

Co do meczu to znowu zabawa Messiego, mecz w sumie o niczym nie mówi, z cięższym rywalem pewnie będą znowu męczarnie.

LM10FCB | 30.01.2020 22:11

Aż milo zapomniałem ze dzis grali wow czyli przebudzenie  ale pytanie na jak długo .

TteamWand | 30.01.2020 23:01

Niestety ale większość tych zawodników chyba boi się zagrać bardziej ryzykowną piłkę. Mozna tylko do Messiego lub do kolegi najbliżej.
Ta piłka prostopadła DJ była tak prosta i oczywista że pewnie kilku graczy z naszej ligii by ją zagrało.
Za to Rakiticia klasa. Alba jako jedyny potrafi coś zagrać nieoczywistego, ja bym go do środka przesunął:) Pique i Lenglet to samo. Fati i Griez pokazują że będą wbiegać ale co tam, lepiej do kolegi obok. Semedo takich prób wybiegnięcia jak przy pierwszym golu miał kilka, ale tylko Messi może tak zagrać.

Ja nie wiem czy Setien da rade to zmienić. Pomoc przez ostatnie kilka lat nie słuzyła do kreowania okazji a jedynie do przetransportowania piłki od obrońców do Messiego/Suareza czy jeszcze Neymara z czego M i N i tak głęboko się po nią cofali.

Tu potrzebny jest taki Iniesta. Operujący po drugiej stronie co Messi i nie bojący się odpowiedzialności za próbę zagrania trudnej piłki.

Żałosna strata Melo tuż po wejściu i jeszcze bardziej żałosna gra w obronie po tej stracie. DJ musi zacząc grać bardziej do przodu i rzucać piłki do kolegów a nie kręcić kółka i grać do najbliższego.
Busi dziś też kilka idiotycznych strat i granie do tyłu gdy jest okazja na szybkie wyjście po akcji przeciwnika.

hablador | 30.01.2020 23:36

Też miałem o tym Melodramacie napisać. To było chyba najbardziej wku....ce zagranie w meczu. Nie wiem co się z tym człowiekiem dzieje. Leci drugi sezon, a facet ani nie asystuje, ani nie strzela, kręci te swoje kółeczka i czy można mieć wrażenie, że Barca posiada playmakera z prawdziwego zdarzenia?
Mała nadzieja w tym, że Setien jest niezadowolony z wielu aspektów gry i oby powyciągał wnioski. Ale póki co Barcę toczy rak Messidependencji i niemocy formacji linii środkowej, a żadna terapia (kolejni trenerzy) nie może tego cholerstwa zlikwidować.

Mam nadzieję, że Setien wreszcie nakaże zawodnikom grać prostopadłe piłki z pominięciem Messiego. Jeśli nie, mamy dalej 2 ośrodki władzy:

Joker | 31.01.2020 00:07

Solidny mecz, trochę się pobawili, akurat dobry dzień miał Messi (udział przy wszystkich golach), i dlatego poszło dość gładko, ale za łatwo Leganes dochodziło do sytuacji (akurat za bardzo nie zagrozili, ale pozycje strzeleckie wyrabiali sobie bardzo łatwo) plus było wiele momentów dekoncentracji, prostych strat, takiego bumelanctwa w defensywie. Cieszy, że Alba powoli dochodzi do formy, bo póki co to nie jest jego sezon, ale dziś jakby lepiej wyglądał, Griz z takimi rywalami może sobie na 9 grać i wygląda nieźle, ale z lepszymi go nie widzę, podobnie jak nie widzę Barcy na dłuższą metę z tym, że nie ma nawet kogo do ofensywy wstawić z ławki. Młody Fati grał dziś kolejny mecz przez 90 minut, Griz też grał kilka razy z rzędu przez 90 minut, dziś zszedł w 70, ale kto za niego wszedł? Arthur... Nie tak to powinno wyglądać...

Mucha52 | 31.01.2020 05:15

Chyba najlepszy mecz Barcy odkąd trenerem jest Setien chociaż przeciwnik moim zdaniem chyba jednak słaby. Trochę mnie martwi jak Barca łatwo dopuszcza przeciwnika do sytuacji  bramkowych ale ciagle  wierze ze Quiquie nad tym popracuje bo poprawę napewno widać jeśli chodzi o ofensywę....Dzisiaj Barcelona grała do przodu a nie jak w poprzednich meczach do boku lub do tyłu i to cieszy.

MarioJUVE | 31.01.2020 09:01

Znowu mecz na mizernym poziomie.Jak mozna ogladac tak slaba lige jak Primera Division gdzie graja same odpady.