Derby dla Realu!

dodał: maaarcin  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.02.2020 17:55

Karim Benzema  |  fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Real Madryt zwycięski w derbach! W sobotnim meczu na Santiago Bernabeu, Królewscy wygrali skromnie 1:0 po trafieniu Karima Benzemy. Dzięki tej wygranej podopieczni Zinedine'a Zidane umocnili się na prowadzeniu w tabeli La Liga.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu gry świetną okazję do uzyskania prowadzenia dla Realu miał Ramos, ale po rzucie rożnym źle trafił w piłkę. W odpowiedzi przed szansą stanął Vitolo, ale jego uderzenie wybronił Courtois.

W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich okazji, ale najlepszą okazję w 42. minucie miało Atletico. Po szybkim kontrataku, z piłka w pole karne wpadł Correa, ale mając przed sobą tylko bramkarza Królewskich uderzył obok słupka.

W 56. minucie kibice na Santiago Bernabeu doczekali się pierwszego gola. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Mendy'ego z lewej strony boiska, do siatki z pięciu metrów pewnie trafił Karim Benzema.

Jak się później okazało była to jedyna bramka sobotniego spotkania. W efekcie Królewscy mogli cieszyć się z derbowego zwycięstwa.

Real Madryt - Atletico Madryt 1:0 (0:0)

1:0 Benzema 56'

Real - Mendy, Casmiro
Atletico - Felipe, Vrsaljko

< Real: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos (46' Vinicius Junior) – Modrić, Isco (46' Vazquez) – Benzema

Atletico: Oblak – Vrsaljko, Savić, Felipe, Lodi – Correa, Partey (74' Camello), Llorente, Niguez – Vitolo (71' Carrasco), Morata (50' Lemar)

Komentarze | 18 komentarzy

RMadridFAN | 01.02.2020 17:58

Wielki projekt Simeone i Atletico XD

Pięknie kibice Realu wyjaśnili Patetico śpiewając "Simeone zostań". Ktoś tu nie zauważył, że ten projekt skończył się z 3 lata temu.

Threex | 01.02.2020 17:59

Moim zdaniem słaby mecz ale bardzo intensywny. Ładna akcja bramkową i sporo akcji Atletico na szczęście w porę odpowiednio wyjaśnione. Fede to jest kozak.

EmpiresCF | 01.02.2020 18:02

Coraz bardziej wierzę w tytul

Kacperek_Madryt | 01.02.2020 18:03

Widoczna różnica klas na boisku i 1-0 to i tak najniższy wymiar kary. W defensywie ściana, z przodu udało się też coś wcisnąć, dobrze, że Karim strzelił bramkę i się odblokował w lidze, no i na plus asysta Mendy'ego.
W ogóle Francuz dziś zagrał chyba najlepszy mecz odkąd jest w Realu, z tyłu pewny do przodu asysta i sporo fajnych, efektownych rajdów, ośmieszał Vrsaljko.
Podoba mi się ten pomysł Zizou z 5 pomocników i Benzemą z przodu, ewidentnie takie ustawienie zdaję egzamin, chociaż pewnie nie na każdego się to sprawdzi, ale dzisiaj nasz środek pola zdecydowanie zmiażdżył Atletico. Valverde jak zwykle świetny występ, również Modrić wyglądał bardzo dobrze i po wejściu z ławki pozytywne wejście dał Vinicius.
Jestem bardzo zadowolony po tym spotkaniu z zawodników.

Joker | 01.02.2020 18:03

Większość derbów Madrytu w ostatnim czasie ciężko się ogląda, z tymi nie było inaczej. Atletico ma kłopot żeby stworzyć cokolwiek, Real też męczy bułę, ale zawsze coś strzeli, i generalnie kontroluje mecz, jednak podejrzewam że taka gra w większości poprzednich sezonów Realowi by nie starczyła nawet na podium. Trochę mnie zaczyna martwić poziom czołówki La Liga, bo o ile dół i środek tabeli nie jest słabszy, a pewnie trochę lepszy niż jeszcze kilka sezonów, to ten top tabeli prezentuje się dużo słabiej, co zresztą widać po punktach czy liczbie zdobytych goli, a przede wszystkim stylu gry, bo ogląda się to coraz ciężej.

Real Madridista | 01.02.2020 18:27

Strasznie mi oczy zaropialy po pierwszej polowie! Glownie ze wzgl. na gre Realu, bo Atleti prezentowalo sie duzo solidniej, a przede wszystkim dynamiczniej.
Real w pierwszej polowie wrecz ch...y, wiec nie wiem o czym piszesz kolego Kacperek_Madryt?!
Dopiero wdrugiej poowie Vinni rozruszal lewa strone, gdzie Real wreszcie zdominowal strone i super akcja bramkowa.
Druga linia tez o wiele lepiej hulala po zmianie ustawienia.
Od teraz to moge juz zyczyc Atletico wyleczenia druzyny, odbudowy formy i zwyciestw ;-)
Pzdr.

dalmare | 01.02.2020 19:15

Naprawdę szkoda że tak dobrze grająca drużyna musi ustąpić przez braki kadrowe. Atleti wyszli bez Gimeneza, Koke, Trippiera, z chronicznym a decydującym brakiem w ataku. Obustronnie ofensywna wyrównana 1sza połowa z lekką przewagą Atletico, słupkiem Correi i nieprzyznanym karnym na Moracie- mogła być wstępem do innego zakończenia. RM - AM:  Strz/Celn  8/1 - 3/1 (fauli 9 -2  ).
Gdy na początku 2giej połowy z ofensywną zmianą u rywali wchodzą Lucas Vazquez i Vinicius, a Atletico traci w 50' obitego Moratę za którego Simeone może wprowadzić tylko niesprzedanego właśnie Lemara, oraz wprowadza przybywającego prosto z Chin Carrasco i napastnika drużynyB Camello musząc zdjąć w zamian Vitolo i Thomasa- mecz jest przesądzony.

Ermac | 01.02.2020 19:18

Byłem bardzo zaskoczony postawą Atletico do przerwy, kto by pomyślał, że drużyna z takimi problemami kadrowymi będzie na Bernabeu tak groźna i przede wszystkim lepsza od gospodarzy. Real zaledwie dwie sytuacje Ramosa, obie panu Bogu w okno. Zidane wystawił pięciu pomocników żeby przejąc środek pola, problem w tym, że nic z konkretnego z tego nie wynikało. :)
W drugiej połowie połapał się, że tak dalej nie można i wpuścił dwóch napastników. W wyniku tej zmiany padła bramka, udział napastnik - obrońca - napastnik. Atletico nie odpowiada, bo obecnie nie ma kim straszyć z ławki.
Zgadzam się z @Threex, generalnie słaby mecz Realu, zwłaszcza na tle będącego ostatnio w wyraźnym dołku Atletico, chociaż jak wiemy derby zawsze rządzą się innymi prawami.
Butny komentarz @RMadridFAN po takim meczu może tylko śmieszyć, nie mniej niż posługiwanie się zwrotem "wyjaśnili".

W faulach Real 18, Goście 11, tyle jeśli chodzi o wcześniejsze zapowiedzi agresywnie i chamsko grającego Atletico.

FCHollywood | 01.02.2020 21:03

Słabe derby. Zresztą jak większość pojedynków pomiędzy tuzami piłki z tego kraju.

hablador | 01.02.2020 21:10

@RMadridFAN

W ostatniej dekadzie Real (o wiele bogatszy klub) zdobył aż o 1 mistrzostwo więcej od Atletico (pogrom 2:1). Tyle jeśli chodzi o projekty na krajowym podwórku. Czas zamknąć Real na kłódkę?

Co do samego meczu. Pragmatyczny Zidane zgarnia całą pulę z murawy, choć po 1 połowie mogło i nawet powinno być prowadzenie Atletico. Nie pierwszy raz jednak piłkarze tego klubu mieli problemy albo z finalizacją dobrych sytuacji, albo z pomysłem na 2, 3 ostanie podania przed bramką. A gdy się takich szans nie wykorzystuje, solidny Real rywali karze. I tym razem ukarał po pięknej, płynnej, trójkowej akcji.

W tym sezonie moc Realu oceniam na 7,5/10, Barcy 7/10. To nie są kluby, które mają na razie dane ku temu by zawojować Europę. Musiałby nastąpić wyraźny skok jakościowy. I to może nastąpić. Z Hazardem i Balem w formie, Real może mieć wszystko czego trzeba by napsuć krwi najsilniejszym teamom w Europie, Barcelona zreformowana przez Setiena z powracającym Dembele również.

Póki co obowiązują słowa Jokera, niestety.

hablador | 01.02.2020 21:12

PS. Kontakt Casemiro z Moratą dla mnie nie na karny. Zawodnicy na siebie nabiegli a Morata sprytnie spróbował to wykorzystać.
Bo już widzę, że jakieś skandale latają w nagłówkach w różnych mediach.

LM10FCB | 01.02.2020 22:23

Zawiodłerm sie na Atletico remis mogli by ugrac a nie

hugo_sanchez | 01.02.2020 23:50

Jak dla mnie karny. Jakby Morata nie oddał od siebie że potyka się o swoją nogę to tak 100%, może dlatego sędzia nie gwizdnął. Jest tempo to cieszy, ale brakuje brakuje jakości z przodu. Obyśmy nie spuchli w kwietniu.

dalmare | 02.02.2020 01:13

twitter.com/javiervarelag/status/12 23635278985867264
--- --- ---
hdmatches.com/2020/02/01/video-re al-madrid-vs-atletico-madrid-highli ghts-full-match-1-february-2020/#2
klatka 36:20, 36: 52
i powtórka od 38:00 do 38:19 faul ramieniem
---
Karny ponieważ Casemiro jest wyprzedzony przez Moratę i skupia działanie na nim nie na piłce.
Przyczynę porażki Atleti wskazałam w pierwszym poście, nie był nią nieprzyznany karny.

LuisFigo | 02.02.2020 05:44

Zelazna dyscyplina w defensywie. Widac Real Zidana ver 2.0 jest inny od wersji 1.0. Sile opieramy na defensywie. Widac to chociaz po zmiamie obroncy z Marcelo na Mendiego. Jak mnie coraz bardziej ten gosc to imponuje. Chyba najlepszt letni transfer do tej pory. Trenejro tez mnie zloczyl szybka reakcja na przebieg meczu i 2 zmiany juz po 45 min.  Spodziewalem sie Viniego/Vazqueza ok 60-65min. Tutaj gratki dla Zidana za dobre zmiany i co badz odmiemienie oblicza druzyny. Poza solidna defensywa cieszy bramka Benza, niezle Vini, Fede juz nie schodzi ponizej pewnego poziomu. Casemiro tez dobry mecz.  Reszta przecietnie. Ogolnie Real funkcjonuje niezle ale ma calkowicie spilowane zeby w ataku.  Licze ze Hazard to zmieni...

Atleti naszczescie ma jeszcze slabszy atak...  Albo to nasza super defensywa. Albo obie te rzeczy :)  Cieszy wygrana i utrzymanie lidera.  Ale czy to jest druzyna n City?  Mam spore obawy...  chociaz tamci tez nie sa w szczycie formy.

Vamos!

hablador | 02.02.2020 10:01

@dalmare

Przecież Morata sam wbiegł na Casemiro. Więc za co ten karny? Wyimaginowane ramię. To trzeba było się nie pchać na Brazylijczyka.

Dla mnie Morata przycwaniaczył i co najwyżej mogę stwierdzić, że na siłę można znaleźć ujęcie wyjęte z kontekstu, które jest niekorzystne Casemiro, ale to byłoby wypaczanie wyniku, na podstawie szukania na siłę dziury w całym.

Krax | 03.02.2020 00:30

Joker

A jaki sens ma pisanie, że w poprzednich sezonach obecna gra Realu nie wystarczyłaby nawet na podium?? Przecież to wróżenie z fusów. Każdy sezon to inna historia. Masz lepiej grających przeciwników, to też musisz grać lepiej. Obecna gra Realu wystarcza żeby w tym sezonie być liderem i to się liczy. Real przegrał tylko jeden mecz w lidze. Gdyby chociaż dwa remisy z Barceloną i Bilbao zamienić na wygraną, gdzie w tych meczach Real był lepszy i powinien tą jedną bramkę więcej strzelić, to teraz byśmy mówili o spokojnym liderowaniu i dosyć dużym marginesie błędu.

Ermac

A oglądałeś mecz czy podajesz suche statystyki fauli? Bo jeśli to pierwsze to świadomie siejesz propagandę. Sędzia dzisiaj postanowił, że każde dotknięcie gracza Atletico to faul, a jego konsekwencja w tym postanowieniu była naprawdę irytująca. Stąd ta ilość fauli Realu, choć połowa z nich na faul się nawet nie kwalifikowała. Z łatwością pokazał kartkę Mendy'emu, ale kiedy trzeba było pokazać drugą kartkę gaczowi Atletico i to za gorszy faul, w momencie gdzie Valverde wychodzi z Karimem dwa na jeden, to nagle kartek zapomniał.

hablador

A od kiedy forma ligowa ma jakikolwiek wpływ na grę w Europie? LM rządzi się swoimi prawami i tam liczy się tylko tu i teraz, forma z ligi jest wręcz nieistotna.

O meczu właściwie wszystko zostało napisane. Pierwsza połowa Realu do zapomnienia, taktyka kompletnie nie wypaliła i Zizu dobrze powiedział, że w tej połowie nie podobało mu się nic. Atletico miało dwie szanse, raz słupek, raz obronił Courtois i mogą mieć tylko pretensje do siebie, że nie wykorzystali słabszej gry Realu. Real w tej połowie też miał dwie szanse Ramosa, choć trochę gorszę a Atletico, w tym ta druga to powinna być bramka, albo chociaż strzał celny. W drugiej połowie po zmianach widzieliśmy inny Real. Gra zrobiła się szybsza, na jeden kontakt, szybkie odbieranie piłki i wyjścia do ataku sprawiały ogromne problemy Atletico, można tylko żałować, że nie skończyło się wygraną Realu przynajmniej 2-0.
Nie zgadzam się z tym, że Real ogólnie zagrał słabo. Real zagrał słabo tylko w pierwszej połowie. W drugiej gra Królewskich poprawiła się o dwa poziomy i zasłużenie wygrali.

Krax | 03.02.2020 00:31

"Sędzia dzisiaj postanowił, że każde dotknięcie gracza Atletico to faul" - Sędzia w tym meczu postanowił* :)