Szczęśliwy triumf Leganes

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.02.2020 13:57

Piłkarze wracają na boiska!
Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w niedzielne popołudnie piłkarze Leganes. Przed własną publicznością sprawili niespodziankę, dość szczęśliwie pokonując 2:1 Real Sociedad.

Spotkanie mogło się bardzo dobrze ułożyć dla gospodarzy, ale w szóstej minucie bardzo dobrej sytuacji nie zdołał wykorzystać Martin Braithwaite. Tymczasem Real Sociedad w 20. minucie wyszedł na prowadzenie. Bramkarza Leganes mocnym uderzeniem z około 20 metrów pokonał Alexander Isak. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Druga część meczu świetnie ułożyła się dla gospodarzy, którzy już cztery minuty po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Do bramki baskijskiego zespołu uderzeniem z czternastu metrów trafił Kenneth Omeruo, któremu piłkę wyłożył Baraithwaite.

W kolejnych minutach optyczną przewagę mieli gospodarze, którzy częściej gościli w okolicy pola karnego rywali. Wynik remisowy długo nie ulegał jednak zmianie i wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami. Jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry bohaterem Leganes okazał się Oscar Rodriguez, który zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

CD Leganes - Real Sociedad 2:1 (0:1)