Puchar Króla: Mirandes w półinale!

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  05.02.2020 23:02

Copa del Rey

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Drugoligowe CF Mirandes awansowało do półfinału Pucharu Króla. W środowym ćwierćfinale pokonało u siebie 4:2 Villarreal, sprawiając kolejną w tych rozgrywkach niespodziankę.

Mirandes jest zdecydowanie największą rewelacją tegorocznej edycji Pucharu Króla. W poprzednich rundach wyeliminowało już dwa inne zespoły grające w La Liga - Celtę Vigo i Sevillę. Teraz drugoligowiec poradził sobie z Żółtymi Łodziami Podwodnymi.

Gospodarze wynik meczu otworzyli w 17. minucie za sprawą Matheusa Aiasa, ale kilkanaście minut później do wyrównania zdołał doprowadzić Javier Ontiveros. Na przerwę z prowadzeniem schodziło jednak Mirandes, bowiem tuż przed końcem pierwszej połowy drugiego gola z rzutu karnego zdobył Martin Merquelanz.

W 56. minucie Villarreal zdołało jednak po raz drugi w tym meczu wyrównać, tym razem po strzale Santiego Cazorli z jedenastu metrów. Faworyzowani goście nie zdołali jednak pójść za ciosem. Bardzo szybko odpowiedzieli natomiast gospodarze, którzy dwie minuty po stracie bramki zdobyli trzeciego gola. Jego autorem był Odeo Onaindia.

Zawodnicy Mirandes do końca meczu skutecznie odpierali ataki rywali, a w samej końcówce ustalili wynik meczu na 4:2 po uderzeniu Antonio Sancheza.

CF Mirandes - Villarreal CF 4:2 (2:1)