Alaves zwycięża w derbach

dodał: maaarcin  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  07.02.2020 22:54

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Derby Kraju Basków dla Deportivo Alaves! W piątkowym meczu 23. kolejki La Liga drużyna z Vitorii pokonała u siebie 2:1 Eibar i oddaliła się od strefy spadkowej na bezpieczną odległość.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali wielkiego widowiska. Na przerwę ostatecznie obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym rezultacie.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Alaves, które zaraz po wznowieniu gry przeprowadził szybką akcję i wyszło na prowadzenie. Po podaniu Joselu z lewej strony boiska, do siatki w sytuacji sam na sam trafił Lucas Perez.

W 66. minucie padła druga bramka dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Oliver Burke, który wykorzystał płaskie dogranie Aleixa Vidala spod linii końcowej.

Eibar ambitnie walczyło do końca, ale gości stał było jedynie na kontaktowego gola w 83. minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Fabian Orellana.

Deportivo Alaves - SD Eibar 2:1 (0:0)

1:0 Lucas Perez 46'