Przełamanie Levante, wygrana z Leganes

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.02.2020 14:55

Piłkarze wracają na boiska!
W pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki La Liga, Levante przed własną publicznością pokonało 2:0 Leganes. Drużyna z Walencji przerwała tym samym fatalną serię czterech kolejnych porażek.

Pierwsza bramka na Estadi Ciudad de Valencia padła w 20. minucie. Po dograniu Enisa Bardhiego z lewej strony pola karnego, do siatki mocnym strzałem z kilkunastu metrów trafił nadbiegający Ruben Rochina. Bramkarz gości nie miał w tej sytuacji żadnych szans.

Osiem minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Roger Marti, który uderzeniem ze środka pola karnego wykorzystał dogranie Tono z lewej strony.

Leganes mimo starań, nie potrafiło w żaden sposób odpowiedzieć. Gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku i utrzymali dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Levante UD - CD Leganes 2:0 (2:0)

1:0 Rochina 20'