Everton pewnie wygrywa z Crystal Palace

Piłki w siatce

W pierwszym spotkaniu 26. kolejki Premier League obeszło się bez niespodzianki. Everton przed własną publicznością pokonał 3:1 Crystal Palace.

Drużyna z Liverpoolu wyszła na prowadzenie w 18. minucie. Po dośrodkowaniu Theo Walcotta z prawej strony boiska, piłka spadła prosto na nogę Bernarda, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Crystal Palace. Był to jedyny gol w pierwszej odsłonie.

Sześć minut po przerwie do wyrównania doprowadził Christian Benteke, który wykorzystał podanie Wilfireda Zahy. Radość gości nie trwała jednak długo, bowiem Everton w 58. minucie ponownie objął prowadzenie. Podopieczni Carlo Ancelottiego wyprowadzili tym razem zabójczy kontratak, który na gola zamienił Richarlison.

W końcówce meczu gospodarze potwierdzili swoją wyższość nad rywalem. Tym razem piłkę z bliska do bramki skierował Dominic Calvert-Lewin, który dobił uderzenie Richarlisona.

Everton FC – Crystal Palace 3:1 (1:0)

1:0 Bernard 18′
1:1 Benteke 51′
2:1 Richarlison 58′
2:1 Calvert-Lewin 88′