Getafe nie dało szans Valencii

dodał: GBielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.02.2020 18:00

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W sobotnim meczu 23. kolejki La Liga zmierzyły się ekipy walczące o grę w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Getafe odniosło czwarte zwycięstwo z rzędu, pewnie 3:0 wygrywając z Valencią.

Gospodarze zdominowali pierwszą połowę spotkania. Getafe mogło wyjść na prowadzenie już w 6. minucie, ale w bramce Valencii świetną spisywał się Domenach. Ofensywna gra nie przekładała się na wynik. Po 45. minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Gra zawodników Valencii ograniczała się do bronienia dostępu do własnej bramki. Kreowanie akcji z łatwością przychodziło podopiecznym Pepe.

W 59. minucie na stadionie Alfonso Perez, Getafe objęło prowadzenie po golu Jorge Moliny. Doświadczony napastnik był najbliżej bramki i wbił futbolówkę do siatki. Hiszpan od samego początku spotkania odznaczał się na tle swoich kolegów z drużyny. Po upływie 10 minut znów wpisał się na listę strzelców po znakomitym rajdzie od 30. metra od bramki. Swoją techniką ośmieszył defensywę gości i nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Niesportowe zachowanie Florenziego zmusiło sędziego do pokazania czerwonej kartki w 78. minucie. Włoch z wielkim impetem zaatakował rywala wślizgiem i w żadnym wypadku nie był zainteresowany odbiorem piłki.

Zwycięstwo przypieczętował gol Jaime Maty, który wykorzystał świetne podanie Angela i z łatwością pokonał bramkarza w 88. minucie.

Getafe – Valencia 3:0 (3:0)

1:0 Jorge Molina 59’
2:0 Jorge Molina 69’
3:0 Jaime Mata 88’