Real Valladolid zatrzymał Villarreal

dodał: maaarcin  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.02.2020 20:28

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Remisem zakończyła się sobotnia konfrontacja Realu Valladolid z Villarreal w ramach 23. kolejki La Liga.

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania na Estadio Jose Zorrilla byli goście, którzy chcieli potwierdzić wysoką formę z ostatnich tygodni. Jedynym atutem drużyny Realu Valladolid przed tym pojedynkiem był własny stadion. Nie oznaczało to jednak, że nie będzie walczyć o sprawienie niespodzianki.

W 15. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Po zagraniu Sandro Ramireza z prawej strony pola karnego, świetnym uderzeniem z powietrza z czternastu metrów bramkarzowi Żółtych Łodzi Podwodnych szans nie dał Ruben Alcaraz.

W kolejnych minutach nadal groźniejszym zespołem niespodziewanie był Real Valladolid, który stwarzał sobie kolejne sytuacje. Brakowało jednak precyzji w decydujących momentach, w efekcie czego w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze schodzili jednak na przerwę z zasłużonym prowadzeniem.

W 57. minucie goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu i próbie strzału głową prze Vicente Iborrę, piłka spadła pod nogi ustawionego przed bramką Gerarda Moreno. Temu pozostało tylko trafić do siatki, co też uczynił. Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.

Real Valladolid - Villarreal CF 1:1 (1:0)

1:0 Ruben Alcaraz 15'
1:1 Gerard Moreno 57'