Valencia dzieli się punktami z Atletico

dodał: Kejar  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  14.02.2020 22:49

Diego Simeone  |  fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Gracze Valencii zremisowali u siebie z Atletico 2:2. Gospodarze w  tym sezonie, w rozgrywkach ligowych, są cały czas niepokonani na swoim terenie.

Spotkanie zapowiadało się interesująco. Gospodarze oraz goście chcieli bowiem wywalczyć komplet punktów. W końcu obie drużyny walczą o europejskie puchary w przyszłym sezonie, a rywale nie próżnują.

Co działo się do przerwy? Pierwszego gola zobaczyliśmy dość szybko. Zdobył go w 15. minucie Llorente. Jak padło to trafienie? Zawodnik Atletico dopadł do piłki odbitej niefortunnie przez Gabriela i z bliskiej odległości pewnie pokonał Domenecha.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 40. minucie. Wtedy to zrehabilitował się Gabriel. Goście szybko jednak odpowiedzieli. Kilka minut później bramkę zdobył bowiem Thomas.

Zawodnicy z Walencji nie rezygnowali z wywalczenia dobrego dla siebie rezultatu. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Kondogbia. Mieliśmy 2:2 i nadzieję na pasjonującą końcówkę tej konfrontacji.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już jednak zmianie i oba kluby zdobyły po jednym punkcie.

Gabriel, Mangala. Gomez - Lodi, Vrsaljko

Valencia CF: Domenech - Wass, Gabriel (Diakhaby 90+4'), Mangala, Gaya - Torres, Parejo, Kondogbia, Soler (Czeryszew 80') - Guedes (Gameiro 60'), Gomez

Atletico Madryt: Oblak - Arias (Morata 66'), Savić, Felipe, Lodi (Vrsaljko 53') - Llorente, Thomas, Koke (Carrasco 76'), Saul - Vitolo, Correa

Komentarze | 10 komentarzy

Litmanen | 14.02.2020 22:52

Padł chyba najbardziej spodziewany wynik, za który zresztą trzymałem kciuki

ElCapitano | 14.02.2020 23:13

@Litmanen
Nic wam to nie da, bo i tak skończy się jak rok temu :).

Mecz świetny.
Valencia była blisko zwycięstwa, bo trzeba powiedzieć, że prezentowała się lepiej.
To w jaki sposób Ferran gwałcił Saula nie muszę chyba komentować.
Jeżeli Felix kosztował 126 mln euro to mam nadzieję, że za Ferrana Valencia będzie wołać o wiele więcej. Bardzo dobry Kondogbia. Parejo zagrał fatalnie pierwszą połowę, świetnie drugą. Gameiro jeden z najgorszych transferów Valencii ostatniego dziesięciolecia.

Mostovoi | 14.02.2020 23:19

Zagrali dla Getafe

Joker | 15.02.2020 00:03

Świetny mecz, w Atletico jakby wreszcie trochę życia wstąpiło, a Valencia na Mestalla zawsze potrafi zagrać na wysokim poziomie. Świetna była intensywność tego spotkania, wysoki poziom czysto piłkarski, ale też walka i zaangażowanie na najwyższym poziomie. Jeśli to była zapowiedź występów obu zespołów w LM to można być dość optymistycznym, bo zarówno Valencia jak i Atletico są jakby na fali wznoszącej.

Hanolus | 15.02.2020 01:47

Joker Jak psycho fanatycy Liverpoolu zobaczą Twój komentarz to zaraz zbombardują ten post pytaniami jak niby można być optymistycznym co do występu Atletico?
Przecież oni powinni już przed pierwszym meczem poddać się walkowerem bo w końcu mierzą się z najpotężniejszym zespołem wszechczasów Liverpoolem prowadzonym przez boskiego Kloppa.

SlaviPL | 15.02.2020 04:56

Co racja to racja nawaliło tych fanów liverpoolu na wszyatkich forach i każdy drze ryja głośniej od drugiego jaka to nie potęga niedoprzejścia a sami nie potrafią podstawowej 11stki wymienić zapewne.

redsik | 15.02.2020 09:20

wow, nawet tutaj piszą o Liverpoolu, marketing idzie naprzód !

brawo dla Atletico, remis na trudnym terenie ale z drugiej strony ta Valencia to dziwna drużyna, jak obserwuję to mam wrażenie że na obcym terenie bywają niebezpieczniejsi niż u siebie, w każdym razie drużyna z potencjałem i myślę że awansują przez Atalantę.

co do drugiej pary to myślę że mecz w Hiszpanii będzie bardzo istotny ze względu na twierdzę Anfield, czuję że jeśli Atletico wygra 2-1 lub 3-2 to odpadnie.

I ostatnia rzecz, poruszacie temat że fanów Liverpoolu przybyło, ja pamiętam jak było pełno fanów Interu gdy za Mourinho wygrali triplette, to normalne, musicie mieć na uwadze że są ludzie, którzy kibicują wiele lat danemu klubowi ale są i młodzi, którzy dopiero zaczynają się interesować piłką i takie dzieciaki często zaczynają swoje kibicowskie życie od drużyny znajdującej się na szczycie :)

ja osobiście jestem za the Reds od 15 lat, też zacząłem kibicować po triumfie w Stambule jako młody chłopaczyna, najważniejsze że bez przerzutek został mi ten klub w sercu do dzisiaj i przeżyłem Hicksa i Gilleta, widziałem upadek mojego klubu, jak Anfield zdobywa Blackburn, Sunderland i inne tuzy angielskiej piłki, więc jako kibic nie mam sobie nic do zarzucenia. pozdrawiam i życzę wszystkim miłych wieczorów z nadciągającą LM.

TteamWand | 15.02.2020 09:52

"jak obserwuję to mam wrażenie że na obcym terenie bywają niebezpieczniejsi niż u siebie"

Solidna porcja kocopołów od rana zawsze na plus :)
Valencia u siebie to 3 drużyna PD na wyjeździe 10. W ostatnich 5 meczach na obcych stadionach tylko 1 wygrana i aż 3 porażki choćby 4-1 z MAllorcą.
Gdyby Valencia grała na wyjazdach jak u siebie to by o mistrza walczyli.

Cieszy powrót Guedesa i rozwój FT. Bardzo jestem ciekaw tego dwumeczu z Atalantą. Włosi strzelają więcej goli od Barcy :)

Co do Atletico to byłby absolutny koniec pewnej epoki dla tej drużyny gdyby nie zakończyli sezonu w top4. A po tej kolejce RSSS może zrównać się z nimi punktami a Sevilla odstawić na 2.

Fest | 15.02.2020 09:57

Ktoś ma więcej info kiedy powrót Trippiera, Costy i Felixa?

TteamWand | 15.02.2020 11:29

Dwaj ostatni powinni zdążyć na Liv. Anglik definitywnie odpada.