Skromne zwycięstwo Realu Mallorca

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  15.02.2020 14:59

Fanka reprezentacji Hiszpanii  |  fot. ASInfo

W ramach 24. kolejki La Liga na stadionie de Son Moix, Mallorca wygrała z Alaves 1:0. Gospodarze po czterech porażkach z rzędu liczyli na odbicie się od dna. Większość gry skupiała się w środku pola, a obie drużyny prezentowały podobny styl. Ostatecznie Los Bermellones przełamali fatalną serie meczów bez zwycięstwa.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Niestety karnego na gola nie zamienił Salva Sevilla. Doświadczony pomocnik oddał słaby strzał w prawy róg bramki, który z łatwością obronił Pacheco.

Dalsza część spotkania to festiwal zmarnowanych okazji przez podopiecznych Moreno. Dopiero w 63. minucie do siatki trafił Cucho. Dzięki przytomnej postawie w polu karnym jako pierwszy dobiegł do futbolówki i dał upragnione zwycięstwo swojej drużynie.

Skuteczność gospodarzy pozostawia wiele do życzenia. Mallorca powoli wraca na właściwe tory i ucieka ze strefy spadkowej.

Real Mallorca - Deportivo Alaves 1:0 (0:0)