LM: Borussia ograła PSG! Haaland show

Erling Haaland

Niesamowity Erling Haaland poprowadził Borussię Dortmund do kolejnego zwycięstwa. Drużyna Luciena Favre zrobiła duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością, po dwóch bramkach utalentowanego Norwega, pokonała 2:1 Paris Saint-Germain.

Pierwsza połowa spotkania na Signal Iduna Park nie była porywająca widowiskiem. Obie drużyny szukały swoich okazji, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na defensywę rywali. Ostatecznie na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej odsłonie meczu. Kibice, którzy zasiedli na trybunach pierwszego gola doczekali się w 69. minucie. Po płaskim dośrodkowaniu Hakimiego z prawej strony boiska, na bramkę PSG uderzał Guerreiro. Trafił jednak w Haalanda, ale na tyle szczęśliwie, że ten z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Paryżanie doprowadzili jednak do wyrównania siedem minut później. Po świetnej akcji prawą stronę, Mbappe płasko zagrał przed bramkę, skąd niepilnowany Neymar spokojnie pokonał bramkarza Borussii.

Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa i kilkadziesiąt sekund później ponownie byli na prowadzeniu. Po podaniu Reyny, piłkę przed pole karnym otrzymał Haaland i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z około 20 metrów nie dał szans Navasowi. Jak się okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa.

Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 2:1 (0:0)

1:0 Haaland 69′
1:1 Neymar 76′
2:1 Haaland 77′