Real Sociedad nie dał szans Valencii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.02.2020 20:23

Drugiej dotkliwej porażki w tym tygodniu doznała Valencia. Po porażce 1:4 z Atalantą Bergamo w Lidze Mistrzów, tym razem wysoko 0:3 uległa w wyjazdowym meczu La Liga Realowi Sociedad.

Gospodarze sobotniego spotkania na prowadzenie wyszli już w 12. minucie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Joseby Zalduy z prawego skrzydła, Mikel Merino wbiegł pomiędzy obrońców i uderzeniem głową z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi.

Tuż przed przerwą Real Sociedad zdobył drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Aritza Elustondo, do siatki z bliska trafił Nacho Monreal.

Trzy minuty przerwie było już 3:0. Tym razem bramkarza Valencii pięknym uderzeniem z dystansu pokonał Adnan Januzaj. Wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Real Sociedad - Valencia CF 3:0 (2:0)

1:0 Merino 12'
2:0 Monreal 45+1'
3:0 Januzaj 48'