Deklasacja w Pampelunie!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  23.02.2020 13:51

Piłki w siatce  |  fot. Sport Pictures

Liga niemiecka wróciła do gry!
W ramach 25. kolejki La Liga na Estadio El Sadar, Osasuna rywalizowała z Granadą. Goście odnieśli pewne zwycięstwo 3:0. Los Rojillos szczególnie zawiedli w ofensywie, a ich nieskuteczność zemściła się w najgorszy możliwy sposób.

Podopieczni Diego Martíneza Penasa wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Doświadczony Soldado przytomnym zagraniem uruchomił Darwina Machisa, który pewnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Wenezuelczyk świetnie spisywał się w ofensywie i był motorem napędowym drużyny z Andaluzji. W 28. minucie znów wpisał się na listę strzelców. Dzięki podaniu Herrery, uwolnił się od obrońców Osasuny i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Darwin Machis oddał mocny strzał w sam środek bramki.

Gospodarze w pierwszej odsłonie spotkania częściej utrzymywali się przy piłce. Konstruowali dogodne sytuacje do zdobycia bramki kontaktowej, ale fatalna skuteczność nie pozwalała na zmianę rezultatu.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Granadzie udało się podwyższyć prowadzenie. Futbolówkę do siatki skierował Foulquier, który płaskim strzałem po ziemi z prawej strony boiska zaskoczył obronę przeciwnika.

Na początku drugiej odsłony meczu lepiej radzili sobie goście. Świetnie zorganizowany środek pomocy Granady udaremniał ataki podopiecznych Jagoba Arrasate. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a ekipa z Andaluzji zaprezentowała skuteczną grę w obronie oraz ataku i odniosła drugie zwycięstwo z rzędu na hiszpańskich boiskach.

Osasuna - Granada 0:3 (0:3)

0:1 Darwin Machis 4'
0:2 Darwin Machis 28'
0:3 Foulquier 41'