Zwycięstwo Alaves w derbach kraju Basków

dodał: GBielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  23.02.2020 15:57

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
W ramach 25. kolejki La Liga na Estadio Mendizorrotza, Deportivo Alaves rywalizował z Athletic Bilbao. Mimo widocznej przewagi Lwów, mecz zakończył się zwycięstwem Babazorros 2:1

Od pierwszych minut Rojiblancos dyktowali warunki gry. W 17 minucie. gola dającego prowadzenie zdobył Raul Garcia. Hiszpan wykorzystał silne podanie po ziemi Berchichego i strzałem zza pola karnego zaskoczył defensywę gospodarzy.

Kiedy wydawało się, że goście mają wszystko pod kontrolą bezmyślnego faulu w polu karnym dopuścił się Yeray Alvarez. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11. metr od bramki. W 28. minucie karnego na gola zamienił Lucas Perez, który mocnym strzałem w lewy dolny róg bramki nie dał żadnych szans bramkarzowi Bilbao.

W drugiej odsłonie meczu gra ofensywna podopiecznych Gaizka Garitano przypominała bicie głową w mur. Mimo wielu strzałów w kierunku bramki przeciwnika brakowało skuteczności. Przed końcem meczu dobrą szansę na strzelenie drugiej bramki miał zawodnik gospodarzy, Lucas Perez. Jego strzał ostatecznie odbiło aluminium. W szeregach drużyny z Bilbao słabe spotkanie rozegrał lider ofensywy Iñaki Williams, który opuścił boisko w 80. minucie.

Ostatnie momenty spotkania należały do gospodarzy. Rzutem na taśmę, tuż przed końcem spotkania Alaves objęło prowadzenie po wykonaniu rzutu wolnego. Rodrigo Ely niczym Zlatan Ibrahimović wpakował piłkę do bramki stopą i dał upragnione zwycięstwo swojej drużynie, a znakomitą asystą popisał się Perez.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a derby w kraju Basków zakończyły się zwycięstwem gospodarzy.

Deportivo Alaves - Athletic Bilbao 2:1 (1:1)

0:1 Raul Garcia 17'
1:1 Lucas Perez 28'
2:1 Rodrigo Ely 89'