Atletico pokonuje u siebie Villarreal

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  23.02.2020 22:50

Joao Felix  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj 150 złotych
Atletico pewnie pokonało u siebie Villarreal w meczu 25. kolejki La Liga. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Simeone wracają na trzecie miejsce w tabeli. Kolejną pozytywną wiadomością dla kibiców Atleti jest przełamanie Felixa. To pierwszy gol Portugalczyka w 2020 roku.

Gospodarze, mimo tego że byli faworytami tego spotkania, to pierwsi stracili bramkę. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Paco Alcacer. Hiszpan doskonałym strzałem z 16 metrów pokonał Oblaka i otworzył wynik meczu.

Zawodnicy Atletico odpowiedzieli jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Asenjo parę razy ratował swój zespół. Jednak w 40. minucie Correa doskonale odnalazł się w polu karnym. Argentyńczyk wykorzystał dośrodkowanie Vrsaljko i uderzeniem między nogami bramkarza doprowadził do wyrównania.

Bramkarz gości musiał wyciągać piłkę z siatki także w drugiej odsłonie meczu, tym razem za sprawą Koke. Hiszpan uprzedził obrońcę i strzałem głową z piątego metra w 64. minucie zamienił dośrodkowanie Correi na bramkę.

Swoją pierwszą bramkę w 2020 roku zdobył kilka minut później Joao Felix. W 74. minucie Koke przejął piłkę pod polem karnym rywali i skierował ją do Portugalczyka. Ten mocnym strzałem po ziemi zza pola karnego pokonuje Asenjo, któremu piłka ponownie przeleciała między nogami.

Atletico Madryt – Villarreal CF 3:1 (1:1)

0:1 Alcacer 16’
1:1 Correa 40’