Grad bramek w Paryżu, PSG wygrywa z Bordeaux

Edinson Cavani

Aż siedem bramek padło w ostatnim meczu 26. kolejki Ligue 1. Choć goście bardzo dobrze zaprezentowali się w Paryżu, to nie zdołali oni przerwać passy PSG bez porażki w lidze francuskiej. Tym samym stołeczny klub umacnia pozycję lidera Ligue 1.

Strzelanie w 18. minucie rozpoczęli goście. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał wówczas Hwang i wyprowadził Bordeaux na prowadzenie.

Gospodarze odpowiedzieli siedem minut później. W 25. minucie di Marią obsłużył Cavaniego doskonałą centrą i napastnik PSG bez problemu pokonał głową bramkarza rywali.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy ponownie piłkę w pole karne wrzucił Angel di Maria, tym razem z rzutu wolnego. Pierwszy przy niej znalazł się Marquinhos i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze Bordeaux odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisał się Pablo. Koszmarny błąd popełnił Sergio Rico, który przy wybijaniu piłki odbił ją od Brazylijczyka.

W drugiej połowie na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Marquinhos, który dobił piłkę do bramki po nieudanym strzale głową Cavaniego. Tym samym w 63. minucie PSG prowadziło 3:2.

W 69′ minucie na listę strzelców wpisał się Mbappe. Francuz został doskonale obsłużony przez Cavaniego, który podał mu piłkę na pustą bramkę, a Kylian wykorzystał tą okazję.

Pod koniec meczu, w 83. minucie, goście zdobyli bramkę kontaktową. Fenomenalnym strzałem z dystansu prosto w okienko popisał się Pardo.

Zawodnicy PSG zdobyli w 89. minucie gola, ale został on anulowany po analizie VAR. W 92. minucie Neymar obejrzał drugą żółtą kartkę, przez co zawodnicy PSG kończyli mecz w dziesiątkę.

Paris Saint-Germain – Girondins Bordeaux 4:3 (2:2)