REKLAMA
REKLAMA

Leganes nie może sprowadzić następcy Braithwaite'a

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  27.02.2020 12:51
Leganes nie może sprowadzić następcy Braithwaitea

La Liga

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Leganes poinformowało, że Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) odrzuciła wniosek klubu o możliwość sprowadzenia zawodnika w miejsce Martina Braithwaite'a, który odszedł do Barcelony.

Reprezentant Danii przeniósł się w ubiegłym tygodniu do Dumy Katalonii, która zdecydowała się na aktywowanie klauzuli odstępnego zawartej w kontrakcie piłkarza z Leganes. Barcelona miała możliwość dokonania transferu poza oknem transferowym z uwagi na poważną kontuzję Ousmane Dembele, na co otrzymała zgodę.

Przedstawiciele Leganes liczyli na sprowadzenie w miejsce Duńczyka zawodnika, który mógłby go zastąpić. Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) nie wyraziła jednak na to zgody, argumentując to tym, że żadne obowiązujące przepisy (FIFA, RFEF i LNFP) nie przewidują umożliwienia rejestracji piłkarza w takiej sytuacji.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Rossi | 27.02.2020 20:54

Uważam,że to jest dziwne i lekko niesprawiedliwe,ale pisałem już na ten temat.....Dziwny ten przepis

TteamWand | 27.02.2020 23:21

Byłem ciekaw ile osób skomentuje fakt że Valencia dostałą zgodę na transfer obrońcy. News na stronie jest już na samym dole.
Oczywiście zero komentarzy :)

mad_PD | 27.02.2020 23:59

Tomek Ćwiąkała nagrał odcinek nt. tej sytuacji. Gdyby dostali zgodę to wiele więcej ekip byłoby poszkodowanych. To tylko lekcja, by w kontraktach negocjować większe klauzulę odstępnego. Gdzie jak gdzie, ale w Hiszpanii bardziej ogarniete kluby już potrafią zapisywać takie klauzule, by dostać wielkie pieniądze, często bardzo opłacalne transakcje dla klubu ' okradzionego'. Taki Stuani ma klauzulę ok. 55mln euro. W związku z tym, że Girona przed sezonem mocno zarobiła to nawet nie bylaby chętna na jakiekolwiek negocjacje. Z Urugwajczykiem mogą awansować i dostaną większe pieniądze z praw telewizyjnych.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy