LE: Bezbramkowy remis daje awans Sevilli

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Kolejnym remisem zakończył się mecz między Sevillą, a Cluj. Bezbramkowy wynik w stolicy Andaluzji zapewnia gospodarzom awans do 1/8 finału Ligi Europy.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Choć to zespół Sevilli częściej był przy piłce, to oba zespoły stwarzały sobie okazje, zawodziło jedynie wykończenie. Stosunek strzałów w światło bramki po pierwszej połowie wynosił 5:4.

Na drugą połowę bardziej zmotywowany wyszedł zespół z Rumunii. Goście stworzylali sobie więcej klarownych sytuacji bramkowej niż Sevilla. Pod koniec meczu w 88′ minucie Cluj zdobyło bramkę, jej autorem był Paun-Alexandru. Jednak po analizie VAR, jego gol został anulowany.

Sevilla FC – CFR Cluj 0:0 (0:0)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Sevilla