Eibar z przełamaniem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.02.2020 14:53

Piłkarze wracają na boiska!
W pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy SD Eibar pokonał na swoim stadionie UD Levante. Ekipa Jose Luisa Mendilibara zaliczyła tym samym siódme zwycięstwo w sezonie.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc przerwać serię pięciu spotkań bez zwycięstwa. Z kolei goście liczyli na drugą wygraną z rzędu po tym, jak przed tygodniem znaleźli panaceum na Realu Madryt. Tym samym bój na Estadio Municipal de Ipurua zapowiadał się bardzo interesująco.

Trzy gole rozstrzygnęły losy rywalizacji. Pierwsze trafienie padło w 27. minucie po strzale Charlesa, który wykorzystał podanie Fabiana Orellany. Tym samym gospodarze na przerwę udali się z jednobramkowym prowadzeniem, które wydawało się zasłużone, mając na uwadze to, że rywale mieli kłopoty z przedostaniem się pod pole karne Eibar.

W drugiej odsłonie gospodarze dołożyli kolejne dwa gole. Bramkę na 2:0 zdobył Brazylijczyk Charles, który wykorzystał podanie z boku boisku, kierując piłkę do siatki głową. Wynik rywalizacji został z kolei ustalony w 85. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Chilijczyk Orellana. Tym samym trzy punkty zostały w Eibar.

SD Eibar - UD Levante 3:0 (1:0)

1:0 Charles 27'
2:0 Charles 47'
3:0 Orellana 85'