Podział punktów na Wanda Metropolitano.

Alvaro Morata

W meczu między Atletico a Sevillą mieliśmy wszystko, czego neutralni kibice mogli by chcieć. Były bramki, emocje i kontrowersje a ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 2:2.

Jako pierwsi prowadzenie w meczu objęli goście. W 19. minucie akcję Sevilli rozpoczął Joan Jordan, który podał do De Jonga. Holender znakomicie zachował się w polu karnym i w sytuacji sam na sam z Oblakiem uderzył w prawy róg bramki, nie dając Słoweńcowi szans na obronę.

Gospodarze swoją szansę na wyrównanie mieli w 32. minucie. Sędzia tego spotkania Alejandro Hernandez po długiej analizie VAR podyktował rzut karny dla Atletico, za zagranie ręką Diego Carlosa. Do jedenastki podszedł Alvaro Morata, który uderzył tuż przy lewym słupku w boczną część siatki i dał gospodarzom remis.

W 36. minucie Koke przejął piłkę w środku boiska. Po indywidualnym rajdzie Hiszpan odegrał do Joao Felixa, który w polu karnym zdobył gola dającego Rojiblancos prowadzenie 2:1.

W pierwszej połowie meczu arbiter miał dużo pracy, czego dowodem jest sytuacja w 43 minucie. Po dokładnej analizie na monitorze VAR, sędzia podyktował drugą już jedenastkę, a wykorzystał ją Lucas Ocampos.

Po przerwie obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie 3 punktów, ale ostatecznie tak się nie stało.

Atletico Madryt – Sevilla FC 2:2 (2:2)

0:1 19’ De Jong
1:1 32’ Morata