Podział punktów na Wanda Metropolitano.

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  07.03.2020 18:10

Alvaro Morata  |  fot.Grzegorz Wajda

W meczu między Atletico a Sevillą mieliśmy wszystko, czego neutralni kibice mogli by chcieć. Były bramki, emocje i kontrowersje a ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 2:2.

Jako pierwsi prowadzenie w meczu objęli goście. W 19. minucie akcję Sevilli rozpoczął Joan Jordan, który podał do De Jonga. Holender znakomicie zachował się w polu karnym i w sytuacji sam na sam z Oblakiem uderzył w prawy róg bramki, nie dając Słoweńcowi szans na obronę.

Gospodarze swoją szansę na wyrównanie mieli w 32. minucie. Sędzia tego spotkania Alejandro Hernandez po długiej analizie VAR podyktował rzut karny dla Atletico, za zagranie ręką Diego Carlosa. Do jedenastki podszedł Alvaro Morata, który uderzył tuż przy lewym słupku w boczną część siatki i dał gospodarzom remis.

W 36. minucie Koke przejął piłkę w środku boiska. Po indywidualnym rajdzie Hiszpan odegrał do Joao Felixa, który w polu karnym zdobył gola dającego Rojiblancos prowadzenie 2:1.

W pierwszej połowie meczu arbiter miał dużo pracy, czego dowodem jest sytuacja w 43 minucie. Po dokładnej analizie na monitorze VAR, sędzia podyktował drugą już jedenastkę, a wykorzystał ją Lucas Ocampos.

Po przerwie obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie 3 punktów, ale ostatecznie tak się nie stało.

Sevilla – Carlos, Navas, Banega, Gudelj

Atletico: Oblak – Trippier, Savic, Felipe, Hermoso (54’ Carrasco) – Correa, Saul, Llorente, Koke – Felix (80’ Vitolo), Morata (68’ Costa)

Sevilla: Vaclik – Navas, Carlos, Kounde, Reguillon – Gudelj, Banega, Jordan 74’ Gomez)– Suso (63’ En Nesyri), De Jong, Ocampos (81’ Vazquez)

Komentarze | 39 komentarzy

Ermac | 07.03.2020 20:44

No no, @dalmare będzie miała teraz z kim dyskutować. xD xD

SevillaFC_FAN | 07.03.2020 21:21

Nie mogę zrozumiec jak mozna dyktować takie karne jak ten za niby ręke Diego Carlosa. Zeby bylo smieszniej... Mam wrazenie, ze pilkarze Atletico nawet tej ręki nie sygnalizowali, ale suregowali, że Felix jest faulowany w polu karnyn.

W końcu po 5 minutach czekania Var zadecydowal. Dla mnie ewidentne ramie pilkarza w czesci bliskiej klatki piersiowej, a nie odbicie pilki ręką na rzut karny. VAR ma rozstrzygac sytuacje, gdzie sedzia ewidentnie popelnia błąd! 5 minut czekania i doptrywania się tej ręki to jakaś kpina.

Poza tym fajny mecz. Będę trzymal kciuki za Atleti w starciu z Liverpoolem.

Litmanen | 07.03.2020 21:39

To fakt. Im dłużej Atleti będzie grać w LM, tym większe nasze szanse na przyszłoroczną LM

Joker | 07.03.2020 23:51

Świetna 1.poł, kapitlane było to widowisko, wszyscy napastnicy co mieli ostatnio problemy ze zdobywaniem goli się przełamali, i mieliśmy wymianę ciosów jakiej podejrzewam nikt się nie spodziewał. Niestety w 2.poł to się uspokoiło, trochę wyglądało jakby obaj trenerzy przede wszystkim chcieli nie przegrać.

dalmare | 08.03.2020 02:20

Nie odzyskali strefy Champions, i w tym tygodniu stracili 4 pnkty (remis z Espanyol).
Zważywszy jednak jak błyszczy na boisku talent Felixa (nie tylko gol), jak odpowiedzialny jest Koke (wypracowanie gola), oraz liczne okazje Carrasco i Costy w 2.połowie (zmarnowane może przez brak rytmu meczowego)- można liczyć że linia jest wznosząca.
W 1szej jeszcze Oblak broni 2 razy (Suso, Reguilon), lecz potem: 64' Carrasco broniony/ dobitka ncel z zerowego Morata; 69' ncel Costa; 70' ncel Carrasco; 87' ncel Saul; 89' piłka meczowa na głowie Costy (reakcja Cholo)... Każda mogła przesądzić choć nie przesądziła, pozostaje liczyć że to zaprocentuje.
Carrasco i Costa dostali odpowiednio 40 i 20 minut; Felix został zaoszczędzony w 80tej; harujący, otwierający akcje Trippier musi grać kulejąc gdy nie ma już zmiany; awaryjna obsada LO: zapewne kontuzja Lodi tuż przed meczem. Niepotrzebna żółta Felixa, niedoświadczony, wykartkował się na Bilbao.
(komentarz "...w 2.poł (...) trochę wyglądało jakby obaj trenerzy przede wszystkim chcieli nie przegrać..."-  z pewnością nie Atletico. Skrót:
goals4.tovidit.com/player/html/Lr Kw90UMtDu92?popup=yes&autoplay=1 )

redsik | 08.03.2020 07:06

no i czekamy na rewanż, Atletico chyba złapało zadyszkę w tym samym momencie co Liverpool co daje bardziej wyrównane szanse, widzę że w ostatnich 6 meczach ligowych czyste konto zachowali tylko raz co daje mi wiarę w ten awans do 1/4. YNWA !

redsik | 08.03.2020 10:46

@George_Best

mecz meczowi nie równy tak samo jak rozgrywki rozgrywkom, przytaczasz ostatnie wyniki Liverpoolu 3-2 i 2-1 ale jak już tak cię wyniki obchodzą to tak, skoro Liverpool przegrał z Atletico 0-1 a z Watfordem 0-3 to znaczy że Watford jest lepszy od Atletico?

Mam tu na myśli że każdy mecz to osobna historia, z WHU 3-2, z Bournemouth 2-1 a co jeśli z Atletico będzie 2-0? :) tylko nie pisz że to nie możliwe bo pier....lnę na łupież :D

dalmare | 08.03.2020 20:41

We wczorajszym meczu z Sevillą:
Atletico Strz/ Celn 21/ 3 (w tym karny).
To jest sedno problemu. Można tylko liczyć że napastnicy po kontuzjach: Costa, Felix, lub po niedawnym transferze: Carrasco, chwytają rytm choćby też po minutach w tym ostatnim występie.
---
@szuszu- tylko brak na portalu moderatora sprawia że przechodzi dodawanie po 8 postów jeden po drugim; ogólnie jest to słusznie uznawane na forach za spamowanie;
"| 08.03.2020 09:27 Obstawiam też najgorszy wariant (...)realnie możliwy choć bardzo....chamski....",
"| 08.03.2020 09:41(...)Diego Costa jest zdolny do takiej opcji by pilnować danego typa i osłabić lub wyeliminować...."-
-  Jako kibic Atletico muszę zwrócić ci uwagę na fakt, iż teksty jakie zamieszczasz pod godłem klubu propagują negatywny stereotyp gry i mentalności Atletico, nie mający pokrycia w faktach (statystyki fauli/kartek drużyn LL), za to niestety chętnie wykorzystywany w propagandzie kibiców rywali. Kontroluj myślą ten słowotok.

xxBANGxx | 09.03.2020 02:38

Czy Ty piszesz sam ze sobą? xD

Terminatorxx | 10.03.2020 15:10

@szuszu Czy Ty gościu umiesz pisać coś w jednym poście, a nie w dwudziestu? Tego się czytać w ogóle nie da.