Cenny triumf Leganes

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  08.03.2020 20:23

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020   |  fot. adidas

W przedostatnim niedzielnym spotkaniu w ramach 27. kolejki La Liga piłkarze Villarreal CF niespodziewanie przegrali na swoim stadionie z CD Leganes. Podopieczni Javiego Calleji zanotowali zatem trzecią z rzędu porażkę.

Mecz na przełamanie miał miejsce na Estadio de la Ceramica, gdzie gospodarze chcieli wrócić na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu. Z kolei ekipa Javiera Aguirre miała nadzieje na przełamanie serii czterech ligowych spotkań bez wygranej.

Wynik meczu został otwarty wręcz błyskawicznie, bo już w piątej minucie na listę strzelców wpisał się Gerard Moreno, który głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Santiego Cazorli. Tym samym Żółta Łódź Podwodna wyszła na jednobramkowe prowadzenie.

Gości jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać stan boiskowej rywalizacji. Tym razem na listę strzelców wpisał się Oscar Rodriguez, popisując się kapitalnym uderzeniem z mniej więcej 16 metrów. Jednocześnie po pierwszych trzech kwadransach gry miał miejsce rezultat 1:1.

Po zmianie stron padł natomiast jeden gol. Swoją drugą bramkę w meczu zdobył Hiszpan Rodriguez, wykorzystując rzut karny. Tym samym Leganes wygrało 2:1, dzięki czemu ligowy outsider znów może mieć nadzieje na utrzymanie ligowego bytu.

Villarrear CF - CD Leganes 1:2 (1:1)