Eibar ulega Realowi Sociedad

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  10.03.2020 21:51

Eibar uległ na własnym stadionie Realowi Sociedad 1:2, w zaległym meczu 24. kolejki La Liga. Dzięki zwycięstwu, goście awansowali o dwie pozycje w tabeli i zajmują obecnie czwarte miejsce.

Pierwsza połowa meczu była dosyć wyrównana, zarówno Eibar jak i Sociedad stworzyły sobie mało sytuacji. Były one jednak na tyle klarowne, że oba zespoły powinny schodzić do szatni mając na koncie jedną bramkę.

W 16. minucie ręką w polu karnym zagrał Pedro Bigas i sędzie wskazał na rzut karny. Bez problemu na bramkę zamienił go Oyarzabal i tym samym otworzył wynik spotkania.

W 29. minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny, również za zagranie ręką. Tym razem wykonawcą był piłkarz Eibaru, a konkretnie Orellana. Jego strzał został jednak obroniony przez Remiro i do przerwy to goście wygrywali.

W drugiej połowie to gospodarze zdecydowanie bardziej atakowali. Bramka jednak została zdobyta przez zawodników Realu Sociedad. W 75. minucie Portu podał piłkę do Williana Jose, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem między nogami Dimitrovicia podwyższył prowadzenie.

Ataki gospodarzy przyniosły efekt w postaci bramki. W 90. minucie ponownie zostal przyznany im rzut karny. Charles strzelił tak mocno i precyzyjnie, że pomimo wyczucia przez Remiro, umieścił piłkę w siatce.

SD Eibar - Real Sociedad 1:2 (0:1)

0:1 Oyarzabal 16' (karny)
0:2 Willian Jose 75'
1:2 Charles 90' (karny)