REKLAMA
REKLAMA

Giovinco: Chciałbym wrócić do reprezentacji Włoch

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  22.03.2020 09:21
Giovinco: Chciałbym wrócić do reprezentacji Włoch

Ivan Strinić blokowany przez Sebastiana Giovinco  |  fot. ASInfo

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Były napastnik Juventusu FC w osobie Sebastiana Giovinco powiedział ostatnio, że chciałby wrócić do Serie A i ponownie zagrać w reprezentacji Włoch. - Jedynym sposobem na to, aby znów trafić do drużyny narodowej jest powrót do Włoch i zrobienie czegoś wspaniałego - mówił piłkarz.

Przypomnijmy, że Giovinco nie grał w Italii od czasu opuszczenia Juve w lutym 2015 roku. Zawodnik zdecydował się na przeprowadzkę do Toronto FC, a aktualnie broni barw Al-Hilal Riad.

Najlepszy czas w karierze były zawodnik między innymi Parmy zaliczył w MLS. Jak zawodnika wspomina występy w tych rozgrywkach?

- To były cztery wspaniałe lata, ponieważ u zawodnika wiek od 27 do 33 lat jest szczytem ich kariery - powiedział Giovinco za pośrednictwem swojej strony internetowej.

- MLS to styl futbolu, który podkreśla moje zalety. Jest wiele otwartych przestrzeni, było idealnie - zaznaczył Włoch.

Atomowa mrówka myśli o powrocie do Włoch?


Giovinco nie ukrywał, że na początku swojej kariery miał trudności w Juve.

- Jednym z problemów, jakie miałem na początku kariery, był Juventus, w którym ważne było zwycięstwo. Zawsze chciałem zadać sobie pytanie, próbując zrozumieć, jaki był mój poziom, gdzie mogłem pójść - powiedział 33-latek.

- We Włoszech bardziej skupiamy się na aspekcie taktycznym niż na podkreślaniu możliwości piłkarza - przekonywał Giovinco.

Włoski zawodnik nie grał w Serie A od ponad pięciu lat, a w reprezentacji Włoch nie wystąpił od października 2015 roku.

- Faktem jest, że chciałbym wrócić do reprezentacji. W każdym razie jestem szczęśliwy w miejscu, w którym jestem obecnie. Już wygrałem coś w Arabii Saudyjskiej i to cieszy - rzekł Giovinco.

- Jedynym sposobem, aby wrócić do reprezentacji narodowej, jest powrót do Włoch i zrobienie tam czegoś naprawdę wspaniałego - dodał piłkarz.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

robycalcio | 22.03.2020 12:00

haha

Posesivo | 22.03.2020 12:24

Jedyna trudność to taka,że na Juve był za słaby

FCHollywood | 22.03.2020 12:38

Kto wie co przyszłość napisze, może wróci do Parmy i po sezonie konia wpadnie powołanie. Tylko trochę taki przykurcz z niego i słabo że nie biegał po skrzydle w swojej karierze.

Kokodzambo | 22.03.2020 22:03

Jego błędem (pod względem sportowym) była ucieczka do MLS. Gdyby pozostał we Włoszech, to być może grałby w reprezentacji. A tak? No sorry, ale końcówkę swoich najlepszych lat przegrał w bananowych ligach.

propu31 | 24.03.2020 12:16

1 - MLS nie jest bananową. Tak możemy nazwać nasza ligę, w MLS jest gruba kasa, duże tłumy, wielcy piłkarze i przyszłość.
2 - odszedł, aby zarobić na życie, tyle ile tam bierze, w momen ie odejścia nie miał szans dostać w Italii.
3 - jego powrót jest realny, szczególnie przy Mancinim, który fajnie tą kadrą kieruje. Jeśli się przyda, to zagra.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy