REKLAMA
REKLAMA

Gravina: Serie A może zostać wznowiona w lipcu lub sierpniu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  26.03.2020 08:23
Gravina: Serie A może zostać wznowiona w lipcu lub sierpniu

Serie A

Piłkarze wracają na boiska!
Prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina odrzuca pomysł anulowania sezonu 2019/2020. Od kilku tygodni we Włoszech trwa narodowa debata, czy warto myśleć o kontynuowaniu trwającej kampanii, a może podjąć decyzję o zakończeniu sezonu, aby móc spokojnie zacząć nową kampanię.

Sternik Włoskiej Federacji Piłkarskiej jest zdeterminowany, aby Serie A została dokończona. Tym bardziej że przełożone zostały takie imprezy jak Euro 2020, czy Igrzyska Olimpijskie.

- Tak długo, jak będę w stanie, nie stracę nadziei na wznowienie sezonu ligowego. Zrobię wszystko, aby tak się stało. Trudno mi się poddać - powiedział Gravina w rozmowie z Radio Marte.

- Wiem, że jest jeszcze za wcześnie, aby myśleć o końcu pandemii, ale musimy myśleć pozytywnie. Dołożymy wszelkich starań, aby dokończyć sezon, nawet kosztem poparcia ze strony UEFA i FIFA, które chcą, aby ligi zakończyły się do 30 czerwca, a zatem bierzemy poważnie pod uwagę kontynuowanie rozgrywek w lipcu i sierpniu - kontynuował 66-latek.

- W tej chwili nie ma miejsca na indywidualne dywagacje. Błagam o zdrowy rozsądek, ponieważ ostatecznie to Włoska Federacja Piłkarska będzie musiała podjąć decyzję - zaznaczył Gravina.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
29.05 18:33