REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze Barcy bez porozumienia ws. obniżki zarobków

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Espana  |  26.03.2020 11:45
Piłkarze Barcy bez porozumienia ws. obniżki zarobków

Luis Suarez  |  fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Według doniesień ESPN piłkarze FC Barcelony odrzucili propozycję klubu w sprawie obniżenia pensji. Popularny serwis sportowy relacjonuje, jak wygląda sposób negocjacji zawodników z zarządem aktualnych mistrzów Hiszpanii. Piłkarze są co prawda otwarci na obniżenie swoich zarobków, ale nie na takich warunkach, jakie zostały im przedstawione.

Warto zaznaczyć, że zmniejszenie apanaży ma dotyczyć nie tylko sekcji piłkarskiej mężczyzn, ale także kobiet.

Odnotujmy, że klub z Katalonii na płace przeznacza ponad 500 milionów euro, co wydaje się największą sumą na świecie przeznaczaną na wynagrodzenia, mając na uwadze profesjonalne kluby.

Jeśli ostatecznie nie dojdzie do porozumienia, zarząd Barcy może wymusić obniżkę wynagrodzenia swoich pracowników.

Pandemia koronawirusa zatrzymała sport na całym świecie, a hiszpańska piłka nożna została zawieszona na czas nieokreślony - co oznacza, że ​​wszystkie kluby nie mają dochodów między innymi z dnia meczowego.

W środę potwierdzono, że w Hiszpanii odnotowano 47610 potwierdzonych przypadków wirusa, w tym łącznie 3434 zgony, co przewyższa pod tym względem sytuację w Chinach.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

Rob66 | 26.03.2020 15:12

500 milionów euro..Szok.
Naprawdę będą umierać z głodu?
Gwiazdki z Barcelony?
Może da ktoś przykład.. ze starszyzny?
Czytałem że tam jest spory rozłam w tej kwestii.

DiffretAngle | 26.03.2020 15:50

Rob66 ale wiesz że akurat kapitanowie, a więc starszyzna się zgodziła. A chodzi o obniżkę rzędu 70%. Problem jest dla mniej zarabiających, a i takich nie brakuje bo Barcelona ma kilka sekcji sportowych, od piłki nożnej, przez halówkę, koszykówkę, hokej, po sporty kobiece.
Budżet płac jest wspólny, a nie dotyczy tylko piłki nożnej.
Ale czemu ty masz to wiedzieć, skoro wpadłeś tylko próbować nieudolnie dopiec.

Joker | 26.03.2020 16:55

Akurat rada drużyny się nie zgodziła, jednak część z pozostałych zawodników jest niezadowolona z tego iż nikt ich o zdanie nie spytał, tylko jakby starszyzna zadecydowała za nich i to jest główną kością niezgody.

Rob66 | 26.03.2020 17:04

Wiem że chodzi o wspólny budżet.Ale najwięcej jak wiemy klub wydaje na apanaże piłkarzy..I nic nie ,, dopiekam ,,..Kolego.
Bez obrazy ale poczytaj o kilku akcjach angielskich klubów np. Leeds Utd.
Może zrozumiesz o co mi chodzi.

V1ctor | 27.03.2020 08:18

Rob66
A jak tam Liverpool? Czy tylko Manę wydał fortunę na walkę z zarazą?:,-)

Rob66 | 27.03.2020 10:29

Klub zadeklarował się zapłacić wszystkim pracownikom, którzy mieli zająć się obsługą przełożonych meczów na Anfield do końca kwietnia. Na ten cel klub przeznaczy około 750 tysięcy funtów. Ponad to, Jordan Henderson zaniepokojony niedoborami w North Bank Foodbank, który swoje dobra gromadzi dzięki zbiórkom organizowanych podczas meczów, przyrzekł, że pierwsz adrużyna Liverpoolu pomoże uzupełnić tę lukę. Wspólnie z LFC Foundation przekazano 40 tysięcy funtów, aby zapewnić normalne funkcjonowanie NBF.

Liverpool za pośrednictwem LFC Emergency Foodbank Appeal zajął się pomocą Trussell Trust Foodbank, która próbuje docierać do wszystkich potrzebujących rodzin w hrabstwie Merseyside, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej związanej z biedą lub nagłymi wypadkami.

Rob66 | 27.03.2020 10:30

LFC Foundation. Około 225 tysięcy funtów zostało przekazanych na nowy sprzęt medyczny oraz odpowiednie badania lekarskie.

Rob66 | 27.03.2020 10:31

Co jeszcze chcesz synku wiedzieć?

TteamWand | 27.03.2020 11:27

Każde źródło podaje inaczej więc nie ma co się nakręcać.

Czy Barca wydaje najwięcej na kasę dla pierwszej drużyny ? Chyba raczej coś koło połowy z tego co można wyczytać.
Liverpool ma jakieś inne sekcje po za piłką ? Zresztą chyba nawet w niej ilość sekcji młodzieżowych jest dużo mniejsza.

Czym tu się generalnie emocjonować ? Skorzysta z ERTE wbrew ich zgody i co ? Obrażą się i odejdą ? Jak dla mnie droga wolna. Ta kadra potrzebuje dużego wietrzenia tak czy inaczej.
Tego lata najlepiej niech wydadzą jak najmniej. Najwyżej niech przehandlują trochę tych którzy powinni odejść. 2021 wybory i wtedy jest jakaś szansa na budowę czegoś od podstaw.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy