REKLAMA
REKLAMA

Wiceprezydent UEFA: Finansowe Fair Play będzie nadal obowiązywać

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Tuttosport  |  26.03.2020 14:15
Wiceprezydent UEFA: Finansowe Fair Play będzie nadal obowiązywać

UEFA

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Na dzisiaj nie jest znany powrót poszczególnych lig do gry. W każdym razie wiceprezydent UEFA w osobie Michele'a Uvy zakomunikował kolejny raz, że dokończenie rozgrywek ligowych jest kwestią priorytetową w zaistniałych okolicznościach.

Przypomnijmy, że obecnie rozgrywki ligowe w większości lig na całym świecie zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. To samo tyczy się europejskich pucharów.

Włoski działacz piłkarski w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał wszystkim jasno do zrozumienia, że niemożliwe jest ustalenie konkretnej daty powrotu poszczególnych lig do gry.

- Każdy, kto wskazuje datę w tym momencie, robi to pod wpływem emocji lub kieruje się znalezieniem przewagi - rzekł Uva w rozmowie z Tuttosport.

- Dzisiaj nie można udzielić odpowiedzi na to pytanie. Ten, kto teraz odpowiada, nie pogodził się z otaczającą nas rzeczywistością - zaznaczył 55-latek.

Uva powiedział też, że ​​UEFA traktuje priorytetowo zakończenie lig krajowych przed planowaniem rund finałowych Ligi Mistrzów i Ligi Europy, podkreślając też, że ​​Finansowe Fair Play będzie nadal obowiązywało.

- Rząd polityczny i sportowy zdecyduje, czy piłka nożna zostanie wznowiona za zamkniętymi drzwiami, ale należy zachować ostrożność, aby zapełnić stadiony - mówił były prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej.

- Priorytetem będzie na pewno dokończenie mistrzostw, z uwzględnieniem dokończenia europejskich pucharów. Odpowiedź w tej sprawie powinna być znana, gdy ligi wznowią swoje zmagania. W każdym razie pewne jest, że finansowe zasady fair play i systemy kontroli będą wciąż obowiązywały i nie zawiesimy tego - skwitował Uva.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Godenzonen | 26.03.2020 19:06

Żenada i nie fair. Oby powstała jakaś struktura organizacyjna która wygryzie uefe i spuści jej buble do kanału

RIMF | 26.03.2020 21:18

UEFA się prosi o Super Ligę.

Kokodzambo | 27.03.2020 11:00

Z superligą jest ten problem, że musiałoby do niej szybko przystąpić wiele klubów. Gdyby podia lig z np. top 8 dołączyły do niej, to byłoby elegancko.

Luciferrrroo | 27.03.2020 11:31

W Superlidze pewnie będą grali najbogatsi, czyli z 8 zespołów z Anglii, ze 3 z Włoch, 3 Hiszpanii, 3 Niemiec, 1 Francji i może ktoś z Rosji/Portugalii/Holandii.

monacoas666 | 27.03.2020 14:47

Mam nadzieję że superliga nie powstanie. Sorki ale puchary są fajne dlatego że to puchary. Często LM w grupach jest nudna i za zaczyna się dziać od 1/8. A superliga nie po to by powstała żeby było więcej fajnych meczy bo już teraz jest sporo. Ale żeby było więcej hajsu. Już teraz mają tyle że nie wiedzą ile. A chcą ciągle więcej. Ten wirus nie jest taki zły. Może rozpier.. ten chory biznes

Islington | 28.03.2020 21:00

@Luciferrro

Nie ma opcji na taką strukturę.
Najlepszy klucz: finansowo-historyczno-marketingowy.
5 x Anglia
5 x Hiszpania
5 x Włochy
4 x Niemcy
3 x Francja
2 x Portugalia
2 x Holandia
2 x Szkocja
1 x Rosja
1 x Turcja

To optymalny zestaw który już w projektach zgłaszano.
Nie ma znaczenia czy jako zreformowana LM, czy Superliga.
I nie wyklucza rozgrywek ligowych, które zresztą można odchudzić do 18 czy 16 drużynprimeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy