REKLAMA
REKLAMA

Simeone też zarobi mniej

dodał: CB  |  źródło: Sunday Times  |  29.03.2020 20:27
Simeone też zarobi mniej

Diego Simeone  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kryzys w jaki przez koronawirusa wpadły kluby dotyka nie tylko piłkarzy, którym obniżane są pensje.  Przyszedł też czas na wynagrodzenia trenerów.

Jak ustalił angielski Sunday Times duża obniżka czeka Diego Simeone, najlepiej zarabiającego trenera w świecie futbolu.

Wynagrodzenie szkoleniowca Atletico Madryt zostanie obniżone o co najmniej 30 procent, co w przypadku Simeone oznacza ogromną kwotę. Szacuje się bowiem, że miesięczna pensja Argentyńczyka to ponad 3,5 miliona euro.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

DiffretAngle | 29.03.2020 23:31

Może to niepopularna teza, ale dla mnie wart każdego grosza, bo to prawdopodobnie jeden z 2-3 najlepszych trenerów świata.
Można nie przepadać za jego stylem, ale kosztowej efektywności zbudowania zespołu top 3 świata w okresie ostatnich 5 lat, wszyscy mogą mu pozazdrościć.
On wyciągnął Atletico z przeciętności drugiej połowy tabeli, wygrał mistrzostwo la liga w czasach gdy Real i Barca straszyły całą piłkarską Europę, doszedł do 2 finałów LM, z których jeden przegrał krótką kadrą, a drugi dość niefortunnie pomyłką sędziów i pudłem Griezzmana, słowem brakło mu "o tyci" by od zera w 8 lat zbudować giganta.
Jeśli się mówi, że Klopowi sprzedawano zawodników, to z tych, których sprzedano Simeone można by złożyć zestawienie legend piłki.
I najważniejsze, owe 9 lat. We współczesnej piłce, tak niewielu trenerów sprawdza się na tak długim odcinku. Któż inny - jeszcze niedawno były to prawdziwe legendy - Ferguson, Wenger. PRzy czym ostatni kończył nie koniecznie w na własnych warunkach, będąc u szczytu.
Simeone do tej pory, mimo tego, że to już kolejna drastyczna przebudowa składu, wciąż znajduje kolejne skuteczne formuły na drużynę.

Choć wizualnie bliżej mi do zupełnie innej gry, tak pracę, charakter, nieustępliwość Cholo cenię na każdy z tych eurocentów i więcej.

FCHollywood | 30.03.2020 09:14

Dobrze płacą sprzedawcom arbuzów na tych ulicach Madrytu.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy